Seara cu meciuri NEBUNE in Liga Campionilor! Realul a luat 6 puncte din dubla cu Liverpool, Juve a castigat dupa un meci SF

Arsenal 3-3 Anderlecht!

Mitrovici face 3-3 in ultimul minut al meciului!

La Torino, Juventus a avut penalty in prelungiri! Vidal a tras, Roberto a deviat in bara!!! Se termina Juventus 3-2 Olympiakos!

23:34 04 Nov

Viata din ce in ce mai grea pentru Prandelli la Galatasaray. Borussia are 4-1.

23:33 04 Nov

BVB are probleme mari in Bundesliga. In Liga, lucrurile stau putin diferit. :)

23:27 04 Nov

Benfica 1-0 Monaco (82 Anderson Talisca)

23:25 04 Nov

Malmo 0-2 Atletico

23:17 04 Nov

Se face 3-2 la Arsenal. Tot Vanden Borre. Si la Dortmund se marcheaza. E 3-1 pentru BVB. Immobile a marcat dupa ce Balta pusese '1' in dreptul Galatei.

23:15 04 Nov

Basel 4-0 Ludogorets

Gashi si Sucky o duc pe Basel la mile distanta de Ludogorets. Complicat fara Moti (in poarta).

23:05 04 Nov

Asa a sarbatorit Oxlade Chamberlain pentru 3-0, alaturi de fanii lui Arsenal. Dupa numai 3 minute s-a facut 3-1!

23:04 04 Nov

Arsenal 3-1 Anderlecht & Dortmund 2-0 Galatasaray

Sokratis ii linisteste definitiv pe fanii nemti. 2-0 pentru Borussia (54)! Si la Arsenal - Anderlecht e spectacol. Oxlade Chamberlain a marcat in minutul 58, apoi Vanden Borre a redus din diferenta.

23:00 04 Nov

Dupa cateva minute in care tortele au tinut meciul oprit, arbitrul a dictat reluarea partidei.

22:58 04 Nov

Fanii lui Galatasaray au oprit meciul de la Dortmund! Rezultatul nu ii multumeste deloc pe turci, care au inceput sa arunce cu torte in teren.

22:40 04 Nov

Rezultatele si marcatorii serii in Liga pana acum:

22:39 04 Nov

Arteta n-a avut nicio emotie la penalty-ul batut in fata lui Anderlecht... :)

22:35 04 Nov

Dortmund 1-0 Galatasaray

Bineinteles, Marco Reus. Minutul 39, Borussia merge spre 4 din 4 in Liga si se poate concentra total in finalul anului pe nebunia din Bundesliga.

22:34 04 Nov

Basel 2-0 Ludogorets

Moti s-a accidentat in minutul 21, apoi Basel a dat drumul la ofensiva totala! Embolo (34) si Gonzalez (41) au adus-o in avantaj pe campioana Elvetiei.

22:30 04 Nov

Atletico a deschis scorul la Malmo. 1-0 pentru finalista Champions League, a marcat Koke.

22:21 04 Nov

Real Madrid 1-0 Liverpool

Assist perfect Marcelo, Benzema e unde trebuie si nu face decat sa reia in plasa din 6 metri!

22:18 04 Nov

Arsenal 2-0 Anderlecht

Alexis si Arteta au inscris in interval de 4 minute. Arsenal pare sa fi rezolvat deja meciul. Arteta a marcat din penalty (25), in timp ce Alexis a lovit in minutul 29, dupa o minge respinsa de zid la o lovitura libera.

22:16 04 Nov

144 de meciuri in Liga pentru Casillas, care devine omul cu cel mai mare numar de prezente in competitie. Xavi are 143, dar poate sa-l egaleze maine, daca va juca impotriva lui Ajax.

22:15 04 Nov

Asa a marcat Pirlo:

22:10 04 Nov

Juventus 1-1 Olympiakos

In doar trei minute, meciul a innebunit la Torino! Mai intai Pirlo a marcat din lovitura libera, la meciul 100 pentru el in Liga, apoi Botia a facut 1-1 cu o lovitura de cap, dupa un corner de pe partea dreapta!

22:07 04 Nov

Prima ocazie importanta a lui Juve in meciul cu Olympiakos! Roberto e acolo, cum a fost de fiecare data in partida de la Pireu.

22:04 04 Nov

Jucatorilor lui Liverpool nu le-a venit sa creada ca e atat de usor sa-i iei mingea lui Real. Bine, Isco a avut un procedeu special in fata lui James Rodriguez. Sa speram ca nu e nimic personal. Placaj de 5 stele. :)

22:01 04 Nov

Real o tine pe Liverpool in 30 de metri, dar golurile inca nu vin. Nici pe Bernabeu, nici pe celelalte stadioane.

22:00 04 Nov

Liniste pe toate stadioanele in primul sfert de ora.

21:58 04 Nov

James, din 16 metri, Mignolet intervine spectaculos si salveaza.

21:53 04 Nov

Titularii lui Liverpool au mai putine meciuri in Liga decat oamenii de pe banca.

21:45 04 Nov

Si ca fanii lui BVB sunt in forma maxima, ca intotdeauna :)

Stim ca la Dortmund e frig in seara asta... :)

21:41 04 Nov

Azi, Ronaldo poate ajunge pe primul loc in topul all-time al marcatorilor din Liga:

21:40 04 Nov

O motivatie buna pentru Liverpool si Galatasaray in seara asta:

21:38 04 Nov

Dupa Zenit 1-2 Leverkusen, calculele se fac de la 0 pentru Monaco si Benfica. Game on! :)

21:37 04 Nov

In grupa cu Arsenal si Anderlecht, se mai joaca si BVB - Galata. Borussia traieste o drama in campionat, dar a castigat 3 din 3 in acest sezon de Liga.

21:35 04 Nov

Sa dam drumul si la pariuri... Aveti biletele facute pentru seara asta? :)

21:34 04 Nov

Malmo - Atletico si Juve - Olympiakos! Lupta totala pentru calificare. AICI sunt echipele de start:

21:30 04 Nov

Echipele de start la Basel - Ludogorets. Moti titular, bineinteles.

21:24 04 Nov

Arsenal - Anderlecht. 2-1 in tur, dupa goluri marcate intr-un final nebun de englezi. Anderlecht spune ca isi vrea punctele inapoi. :)

21:20 04 Nov

Lui Real chiar ii merge bine pe Santiago Bernabeu, in Champions League. :)

21:07 04 Nov

Pirlo e titular in seara asta la Juventus. Una speciala pentru el. E la al 100-lea meci din cariera in Champions League.

21:06 04 Nov

Echipele de start din Real - Liverpool. Surprize mari in primul 11 al lui Liverpool. Ronaldo e ACOLO pentru Real.

21:00 04 Nov

Zenit reduce din diferenta in minutul 89. 2-1 pentru Leverkusen.

20:36 04 Nov

In minutul 73, Leverkusen termina meciul! Are 2-0 la St. Petersburg. Tot Son marcheaza.

20:35 04 Nov

Real se pregateste de masacru cu Liverpool! Rodgers a luat decizii surprinzatoare in privinta primului 11. Gerrard, Henderson, Sterling si Balotelli sunt cu totii pe banca!

20:32 04 Nov

In minutul 69, Son a inscris cu o executie superba! Zenit 0-1 Leverkusen!

19:22 04 Nov

Atmosfera incendiara la Dortmund! Peste 20.000 de turci sunt asteptati la meciul dintre Borussia si Galatasaray!

18:48 04 Nov

Echipele de start pentru Zenit - Leverkusen:

17:21 04 Nov

HIT-uri vechi la Liverpool

Fanii lui Liverpool au ocupat centrul Madridului inca de aseara, au baut si au cantat non stop in asteptarea partidei. Chiar daca Liverpool a pierdut cu 3-0 pe teren propriu, englezii continua sa isi sustina clubul preferat. In lipsa unei echipe care sa se lupte la trofeul Champions League, fanii lui Liverpool au cantat o melodie veche, din vremea in care jucau doua finale si castigau una din ele.

"Avem cel mai bun mijloc din lume. II avem pe Xabi Alonso, Riera si Gerrard, Kuyt si Mascherano", e hit-ul favorit al fanilor lui Liverpool. Doar Gerrard a mai ramas in lotul lui Liverpool si este posibil ca el sa nu joace diseara pe Bernabeu.

17:18 04 Nov
Cristiano Ronaldo, in forma maxima!

Cristiano Ronaldo asteapta cu nerabdarea intalnirea cu Liverpool in aceasta seara! Starul portughez are o serie istorica de 17 goluri in 10 partide, iar acum poate sa-l depaseasca pe Raul in topul golgheterilor all time din Champions League. Ronaldo i-a pasat lui Modric cu spatele la antrenamentul de ieri!

14:49 04 Nov
Gerrard, menajat pentru campionat

Liverpool joaca in aceasta seara cel mai greu meci din grupa, in deplasare cu Real Madrid, dar capitanul Steven Gerrard va fi menajat.

The Guardian scrie azi ca Brendan Rodgers a luat aceasta decizie stabilindu-si ca prioritate meciul din weekend cu Chelsea. In campionat, Liverpool e la 12 puncte in spatele liderului Chelsea.

In Champions League, Liverpool e la egalitate de puncte cu Basel si Ludogorets si va ramane in lupta pentru calificare indiferent de rezultatul din aceasta seara.

Liverpool intalneste Chelsea sambata, de la ora 14:45.

14:03 04 Nov

Maine se joaca Ajax - Barcelona, iar asta chiar e o statistica interesanta: Neymar, Messi si Suarez castiga intr-un sezon cat toti cei 378 de angajati ai lui Ajax la un loc, incluzand aici si salariatii de la Ajax Cape Town, statelitul clubului olandez din Africa de Sud.

13:49 04 Nov

Cristiano Ronaldo poate bate in aceasta seara recordul de goluri detinut de Raul in Champions League. Spaniolul are 71 de reusite, in timp ce Ronaldo are cu un gol mai putin, in timp ce Messi, marele sau rival, este la 1 gol in spate, cu 69 de reusite.

Real Madrid joaca in fata lui Liverpool in aceasta seara, pe teren propriu, in tur Realul impunandu-se cu 3-0 pe Anfield.

CR7 vrea sa isi continue sirul de 12 meciuri consecutive in care a dat gol in acest sezon, 3 dintre reusite venind in Champions League. Ronaldo are 22 de goluri pana acum, in acest sezon.

300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”