Revenire de cosmar pentru Chiriches la Napoli! A intrat titular cu Besiktas, fanii l-au gasit vinovat la doua goluri

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 19 Octombrie 2016, 22:37
Data actualizarii: Miercuri 19 Octombrie 2016, 23:41

Accidentat acum o luna, Chiriches a revenit direct titular la Napoli in meciul de Champions League cu Besiktas!

Fundasul roman n-a avut cea mai linistita seara pe San Paolo. Napoli a luat doua goluri in prima repriza, iar fanii nu l-au menajat in comentarii pe capitanul nationalei.

Daca la golul marcat de Adriano in minutul 12 mingea centrata de Quaresma a trecut prin fata sa fara ca Vlad sa intervina, la reusita de 2-1 pentru Besiktas Chiriches l-a scapat pe Aboubakar, care a inscris apoi din pozitie de 1 contra 1 cu Reina. Pasa gresita inapoi trimisa de Jorginho l-a expus pe Chiriches. Romanul n-a mai putut sa faca nimic in fata lui Aboubakar, mult mai bine plasat.

Napoli - Besiktas s-a terminat 2-3. Dupa golul de 2-2 al lui Gabbiadini din penalty in minutul 69, Aboubakar a dus toate punctele la Istanbul cu executia simpla din finalul partidei.