Reusita FABULOASA a atacantului dorit de Juventus, City si Liverpool! Cum a putut sa marcheze in MACELUL cu Leicester

Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2016, 10:25
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2016, 10:31

Toate rezumatele meciurilor din Champions League pot fi vazute aici.

Calificata deja in optimile Ligii Campionilor, Leicester City a suferit cea mai grea infrangere din istoria clubului in cupele europene. FC Porto a invins campioana Angliei cu scorul de 5-0 si s-a calificat alaturi de aceasta in faza urmatoare a competitiei.

Cu locul 1 deja asigurat, Leicester a folosit mai multe rezerve, insa chiar si in acest conditii Claudio Ranieri nu se astepta la un asemenea scor - FC Porto avea deja 3-0 la pauza dupa reusitele lui Valente Silva, Corona si Brahimi. Silva a reusit dubla din penalty dupa pauza iar Teixeira da Silva a marcat ultimul gol in minutul 77.

Reusita meciul a fost opera lui Yacine Brahimi - atacantul de 26 de ani a inscris cu calcaiul din centrarea lui Maxi Pereira si a aratat de ce Porto a refuzat in vara oferta de 34 de milioane de euro pentru jucatorul dorit de granzi precum Juventus, Manchester City, Chelsea, AC Milan sau Liverpool.

(harta cu zonele unde au jucat cel mai mult cele doua echipe; stanga - FC Porto, dreapta - Leicester)

Leicester, cea care nu a reusit niciun sut pe spatiul portii lui Casillas, poate da in optimi de PSG, Benfica, Bayern, Bayer, Real Madrid sau Sevilla. FC Porto le poate intalni pe Arsenal, Napoli, Barcelona, Atletico, Monaco, Dortmund sau Juventus.