Real, OMORATA chiar de omul ei, finala ii aduce lui Juve 100 mil €! Intalnire soc: Suarez vs. Chellini si Evra la Berlin :)

Real Madrid Juventus Torino uefa champions league Liga Campionilor
Live Blog

REAL MADRID - JUVENTUS

Data publicarii: Joi 14 Mai 2015, 00:01
Data actualizarii: Joi 14 Mai 2015, 00:03

Barcelona - Juventus, finala Champions League, se joaca pe 6 iunie la Berlin.

00:00 14 May

Calificarea in finala de la Berlin ii aduce lui Juventus aproape 100 de milioane de euro din premii UEFA, bonusuri si market pool.

23:49 13 May

Gazzetta dello Sport: Morata a inghetat Madridul

El Mundo Deportivo: Real, fara titlu, fara cupa, fara Liga Campionilor

Jurnalistii catalani evidentiaza sezonul dezastruos al Realului. Carlo Ancelotti e ca si demis de la Real Madrid.

23:43 13 May

Juventus este in finala!!! Juve scoate egalul de care avea nevoie pe Bernabeu si se califica cu scorul de 3-2 la general. Juventus este din nou in finala Champions League dupa 12 ani si ultima data a ajuns sa se bata pentru trofeu tot dupa o semifinala cu Real Madrid.

Finala Champions League, Barcelona - Juventus, se joaca pe 6 iunie pe stadionul Olimpic din Berlin.

23:19 13 May

Ce tare! Trei din ultimele patru goluri marcate de Juve in Champions League au venit in minutul 57. Morata a dat gol la primul sut pe poata.

23:18 13 May

Morata este cel mai bun marcator spaniol in acest sezon de Liga.

23:06 13 May

Min 57 / Real 1-1 Juve / Bernabeu ingheata, Morata, omul care a inscris si in tur, il invinge din nou pe Casillas. In vacarmul de pe stadion se aud si cei peste 4000 de italieni care au facut deplasarea de la Torino. E 2-3 la general, Juve este calificata in finala la acest scor.

In vara, Morata a fost cumparat de Juve de la Real pentru 20 de milioane de euro. In contract a fost stipulata o clauza de rascumparare de 30 de milioane de euro.

23:05 13 May

Evra a fost scos din minti de un copil de mingi. S-a straduit cateva secunde sa ia balonul din bratele pustiului. Faza video AICI

22:52 13 May

Statistica socanta in prima repriza - niciun fundas de la Juventus n-a castigat vreun duel in primele 45 de minute.

22:35 13 May

1-0 la pauza, scor la care Real Madrid este calificata in finala Champions League. O prima repriza dominata autoritar de Real, forta ofensiva a lui Juve a lipsit cu desavarsire.

Repriza s-a incheiat cu un cartonas galben pentru Rodriguez la o simulare jenanta la care jucatorii Realului au cerut inca un penalty.

Fazele primei reprize AICI.

22:21 13 May

Cristiano Ronaldo se apropie de recordul de goluri al lui Raul. Ronaldo l-a egalat pe Di Stefano in clasamentul all-time al celor mai buni marcatori din istoria clubului.

22:11 13 May

1-0 pentru Real Madrid din minutul 22, dupa un penalty acordat usor pentru madrileni. Ronaldo l-a egalat pe Messi in clasamentul marcatorilor all-time din Champions League (77).

Real Madrid este calificata in finala la acest scor.

22:10 13 May
22:03 13 May

Fundasii Realului ar face bine sa nu faulteze in preajma careului. Tevez si Pirlo procentaje fantastice la lovituri libere.

22:00 13 May

Min 11 - Inca o sansa mare de gol pentru Real, dupa o lovitura libera marca Ronaldo - mingea a trecut la cativa centimetri de transversala.

Presiune mare la poarta lui Buffon, Real a inceput meciul in forta, hotarata sa inscrie cat mai repede.

21:56 13 May

Min 6 - Prima mare ocazie de gol ii apartine Realului - Benzema suteaza peste poarta dupa o patrundere spectaculoasa.

21:50 13 May

Sunt 4000 de suporteri ai lui Juve pe Bernabeu.

21:49 13 May

Real Madrid nu s-a calificat niciodata in finala dupa ce a pierdut mansa tur din semifinale.

S-a intamplat asta de 10 ori si de fiecare data Real a fost eliminata.

Coregrafia coplesitoare de pe Bernabeu.

21:44 13 May
21:43 13 May

Real Madrid ar putea deveni prima echipa din istorie care cucereste trofeul Champions League doi ani la rand.

21:40 13 May

Bannere pe Bernabeu pentru Iker Casillas la meciul 150 in Champions League.

21:13 13 May

Juve joaca in albastru in aceasta seara.

21:12 13 May

Inca o imagine de la momentul in care autocarul Realului a ajuns la portile stadionului Bernabeu.

VIDEO AICI

20:58 13 May

Seara mare pentru Iker Casillas - portarul Realului este titular si va bifa partida cu numarul 150 in Champions League, egaland astfel recordul stabilit aseara de Xavi.

20:56 13 May

Recordul lui Ronaldo ramane in picioare. Starul Realului este jucatorul cu cele mai multe goluri marcate in semifinalele Champions League (9).

20:51 13 May

Cristiano Ronaldo a marcat 61 de goluri in 62 de aparitii pentru Real Madrid in Champions League.

In clasamentul all-time al marcatorilor din Liga, Ronaldo e la un gol in spatele lui Messi, cu 76 de reusite.

20:46 13 May

Juventus poate elimina din nou Real Madrid in semifinalele Ligii Campionilor, la 12 ani distanta dupa ce a ingropat generatia galactica de pe Santiago Bernabeu. In 2003, Juventus a trecut de Realul lui Figo, Zidane si Raul cu 4-3 la general. Real venea dupa patru ani de senzatie, in care cucerise de trei ori trofeul Ligii Campionilor. DETALII AICI

20:37 13 May

Echipele de start:

20:34 13 May

Echipa Realului, data de pagina oficiala de Twitter.

20:17 13 May

Paul Pogba, mare absent al lui Juve in meciul tur, va fi pe teren din primul minut in aceasta seara.

20:16 13 May

Real Madrid a inscris de fiecare data in ultimele 51 de meciuri de pe Bernabeu. Media este de peste 3 goluri pe meci.

20:12 13 May

Nebunie de nedescris in fata stadionului Bernabeu in momentul in care autocarul Realului a ajuns la porti.

19:07 13 May

Klopp, pregatit sa-i ia locul lui Ancelotti!

Veste soc din Germania, chiar in ziua meciului! Daca rateaza calificarea in finala, Ancelotti e out de la Real! Klopp vine in locul sau, scrie Bild din Germania!

Jurgen Klopp o paraseste pe Dortmund la finalul sezonului si isi doreste sa antreneze un club mare. Bayern, Liverpool si Manchester City mai sunt interesate de serviciile neamtului care a umilit Real Madrid acum doi ani si a calificat  echipa in finala Champions League.

19:00 13 May

Ronaldo si Messi sunt separati in acest moment de Zidul Berlinului. Va reusi portughezul sa treaca diseara pentru finala?

18:13 13 May

Cotele la pariuri pentru meciul din aceasta seara:

18:11 13 May
18:08 13 May

Nacho a devenit tata in aceasta dimineata. "Alejandra este aici! Avem un nou suporter Real Madrid", a scris fundasul de 25 de ani pe contul de Instagram.

Alejandra ya esta aquí !!! Ya tenemos otra Madridista. ?????????

A photo posted by Nacho Fernandez Iglesias (@nachofdez90) on

18:05 13 May

Clipul de meci cu care Real Madrid promoveaza partida din aceasta seara este colosal - imagini de la cele 10 finale de Liga castigate de Real. "Istoria continua!"

17:59 13 May

Bine ati venit la masa bogatilor!

14:54 13 May

400 de milioane de euro a costat echipa de start a Realului din acest sezon. Juventus a reusit sa-si faca o echipa care se lupta pentru un loc in finala Ligii cu putin peste 100 de milioane de euro. Iata o analiza a lui Daily Mail in graficul de mai jos:

14:52 13 May
Eu pariez pe Juventus. Cred ca primul gol va fi dat de Tevez sau Vidal....

Galactic, un alt user www.sport.ro, spune:  Diseara cei de la Real se vor califica, cel mai probabil o sa se termine 2-0 sau 3-1 pentru galactici....

In timp ce userul "snake" scrie la comentarii
Bale nu are ce cauta in teren. e 0 barat. nu a miscat nimic sezonul asta, a fost in plus toate meciurile care a jucat. sa plece sa se duca de unde a venit in anglia. sa vina REUS sau HAZARD sunt cu 10 clase peste el...
13:23 13 May
Costa 100 de mil euro dar nu poate fi comparat cu CR7 sau Messi

"Pogba este un jucator mare, dar nu e Messi sau Cristiano Ronaldo. Nu poti sa-l compari cu el. E ca diferenta intre Maradona si restul din generatia sa", spune Giovanni Trapattoni pentru AS inaintea meciului de diseara.

13:04 13 May

Si pe Santiago Bernabeu vom avea parte de o coregrafie speciala in aceasta seara. AS publica pe site o imagine din peluza

12:05 13 May

Zeci de fani ai Realului i-au asteptat pe jucatori inaintea meciului cu Juventus. Pentru trupa lui Ancelotti este un meci cu o miza extrem de importanta, mai ales acum ca ar putea sa o intalneasca pe Barcelona in finala de la Berlin

11:17 13 May

DANGER ALERT! Cristiano Ronaldo este jucatorul cu cele mai multe suturi pe poarta in acest sezon de Liga, 29!

11:16 13 May

Magazinele din Madrid sunt pregatite pentru acest meci :)

11:02 13 May

Cristiano Ronaldo se bate cu Neymar si Messi pentru titlul de golgheter in Champions League in 2015. Cine va iesi pe primul loc?

09:44 13 May

COMENTATI AICI: Cine deschide scorul in Real Madrid - Juventus? Comentariile voastre apar in BLOG

Primele imagini cu jucatorii lui Juventus pe Santiago Bernabeu

09:43 13 May

Pentru Casillas meciurile cu Juventus sunt cu adevarat speciale. A jucat de 9 ori impotriva lui Juve, mai mult decat toti colegii sai

09:25 13 May

Kroos si Benzema s-au antrenat normal inaintea meciului cu Juventus. Ancelotti poate astfel conta pe cea mai buna formula de start la returul semifinalelor Ligii. In tur, Juve a castigat cu 2-1. Echipele probabile mai jos:

REAL MADRID: Casillas - Carvajal, Pepe (Varane), Ramos, Marcelo - James, Kroos, Isco - Bale, Chicharito (Benzema), Cristiano Ronaldo

JUVENTUS: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo, Pogba - Tevez, Vidal, Morata

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”