Pretul victoriei: Vieirinha a ramas fara un dinte in meciul cu Real, insa Kroos nu a fost avertizat. Portughezul a jucat toate cele 90 de minute

Real Madrid Liga Campionilor Vieirinha Wolfsburg Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2016, 09:37
Data actualizarii: Joi 07 Aprilie 2016, 09:47

Wolfsburg a produs marele soc al saptamanii in Liga Campionilor, invingand cu 2-0, pe Volkswagen Arena, Realul lui Ronaldo, Bale si Benzema. Nemtii au prima sansa la calificare, insa vor avea parte de un retur de foc pe Bernabeu.

Jucatorii lui Wolfsburg au platit insa cu mult efort si nu numai victoria cu Real. Echipa lui Dieter Hecking a facut un meci extrem de bun si s-a impus prin golurile marcate de Ricardo Rodriguez si Max Arnold, in prima repriza.

Unul dintre jucatorii care au platit "cu sange" victoria a fost portughezul Vieirinha. Acesta a terminat meciul cu cel putin un dinte lipsa, dupa ce a primit un cot in plina figura de la Toni Kroos, care a scapat fara galben.

In ciuda acestui lucru, Vieirinha nu s-a vaitat si a terminat meciul pe teren, fiind unul dintre jucatorii buni ai lui Wolfsburg.

Jucatorul de banda dreapta a primit si el un galben in minutul 19, insa cel care i-a scos dintele, Kroos, nu a fost avertizat.