Mourinho, salvat de o executie magica a brazilianului descoperit de Mircea Lucescu. Chelsea 2-1 Dinamo Kiev | Rezumat VIDEO

Chelsea Jose Mourinho Liga Campionilor Willian Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 05 Noiembrie 2015, 13:15
Data actualizarii: Joi 05 Noiembrie 2015, 13:31

Chelsea 2-1 Dinamo Kiev | Willian a fost decisiv pentru echipa lui Mourinho. Brazilianul a marcat golul victoriei in meciul cu Dinamo Kiev, disputat aseara.

Echipa antrenata de Jose Mourinho a obtinut o victorie nesperata contra celor de la Dinamo Kiev.

Londonezi au reusit sa deschida scorul norocos prin autogolul lui Dragovic, din minutul 34. In minutele urmatoare, Chelsea a pus stapanire pe joc. Oscar, Diego Costa sau Willian si-au incercat norocul la poarta aparata de Shovkovsky.

Londonezii controlau categoric jocul, Dinamo Kiev fiind inexistenta in ofensiva. Toate acestea pana la golul egalizator reusit de Dragovic. Fundasul central de la Dinamo Kiev si-a spalat pacatele profitand, in minutul 78, de o greseala a fundasilor lui Chelsea. Bucuria ucrainienilor nu a durat mult, 5 minute mai tarziu, Willian a avut o executie superba din lovitura libera si a adus victoria pentru Chelsea.

Aflata intr-un moment dificil, Chelsea primeste o gura de aer prin victoria contra celor de la Dinamo Kiev. Situatia lui Mourinho este una instabila, deoarece, dupa 11 etape, Chelsea ocupa locul 15 in Premier League. Singura salvare pentru Mourinho o reprezinta Liga Campionilor. Echipa antrenata de portughez ocupa locul secund in grupa G, la 3 puncte in urma celor de la FC Porto si cu 2 puncte avans in raport cu Dinamo Kiev, contracandidata directa la un loc in optimile UCL.

In celalalt meci al grupei, Porto a invins in Israel, scor 3-1 impotriva lui Maccabi Tel Aviv.