SuperChelsea UMILESTE Liverpool pe Anfield! Liverpool 1-3 Chelsea!

Data publicarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 20:35
Data actualizarii: Joi 09 Aprilie 2009, 09:18

Milionarii lui Abramovic de la Chelsea lasa Liverpool cu un pas afara din Europa dupa ce au dat lovitura pe Anfield 1-3 cu golurile lui Droga si  Ivanovic! Ramai pentru rezumat!

Chelsea s-a razbunar cu varf si indesat in fata lui Liverpool Goluri spectacol si un fotbal minunat chiar acasa la el, pe Anfield Road, asta a aratat vicecampioana Europei care aproape a eliminat Liverpool din Champions League dupa 1-3 acasa la Torres si compania!

Liverpool a inceput tare meciul de acasa : Kuyt are o ocazie uriasa chiar din minutul 3 si anunta parca lovitura pe care, peste 3 minute, avea sa o dea Torres! Spaniolul marcheaza din interiorul careului dupa o faza in care Kuyt si Arbeloa au facut sah mat apararea lui Chelsea!

Oamenii lui Guus Hiddink nu abandoneaza si raspund cu aceeasi moneda! Drogba are o mega ocazie la 2 minute dupa ce baietii lui Rafa Benitez au deschis scorul. Reina insa o salveaza pe Liverpool!

Desi toata lumea se astepta la un meci super tacticizat, Liverpool si Chelsea au jucat deschis cu faze ametitoare de la o poarta la alta! Liverpool poate face 2-0 in minutul 26 cand Toores ii fura o minge lui Ballack si ia la tinta poarta lui Cech. Cei care marcheaza insa sunt cei de la Chelsea care dau lovitura in minutul 39 prin Ivanovic. Sarbul il bate pe Reina cu o lovitura de cap dupa un corner batut de Malouda!

Raportul de forte se schimba in repriza a doua cand Chelsea da drumul la motoare! Liverpool este in genunchi si inghesuita rau de tot in careu de atacul lui Chelsea! Spiritele se incing: Drogba are o torpila pe care Carragher o scoare de pe linia portii!

Tot sarbul Ivanovic este cel care produce lovitura de teatru in minutul 62 pe Anfield Road dupa o faza identica cu cea din prima repriza. Lui Liverpool nu-i mai iese nimic iar cosmarul cormoranilor ivorianul Drogba aduce tacerea pe Anfied Road in minutul 66!Liverpool nu mai are putere sa revina – capitanul Gerrard nu o mai ajuta iar echipa momentului in Anglia – titlul cu care oamenii lui Benitez plecau inainte de meci va avea viata dificila in retur!