GAFA de proportii in Champions League! Pantilimon a ramas mut cand si-a auzit antrenorul! Ce a spus Pellegrini dupa victoria cu Bayern este incredibil:

Manuel Pellegrini Bayern Munchen Manchester City Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 11 Decembrie 2013, 08:42
Data actualizarii: Miercuri 11 Decembrie 2013, 08:41

► Bate-i, muica! Pandurii – Pacos, joi 20:00, in direct la PRO TV si Voyo.ro!

Manchester City a reusit sa castige cu 3-2 la Munchen in fata campioanei Europei! Bayern a suferit doar a 2-a infrangere din ultimele 14 luni pe propriul teren insa a terminat pe primul loc in grupa datorita rezultatelor directe cu Man City.

Pellegrini s-a facut insa de ras dupa meci cand a dovedit ca nu stia regulamentul pentru departajarea intre echipe! Antrenorul lui Man City credea ca City mai avea nevoie de alte 2 goluri pentru a merge mai departe la golaveraj (ambele echipe ar fi avut +10 daca City castiga la 3 goluri, englezii avand insa mai multe goluri marcate)

"A fost dificil pentru noi sa mai marcam 2 goluri si cred ca Silva nu poate juca mai mult de 70 de minute" le-a spus Pellegrini celor de la Sky Sports, aparandu-si decizia de a nu-l introduce pe teren pe golgheterul echipei, Kun Aguero, cu 20 de minute inainte de final: "Eram tentat daca marcam si golul 4 - de aceea l-am trimis pe Aguero sa se incalzeasca. Dar cred ca era un risc sa continuu cu Silva; nu poate juca mai mult de 70 de minute. Repet, pentru echipa noastra era foarte important sa fie prima in grupa, dar nu cel mai important" a mai spus Pellegrini.

Antrenorul lui Man City l-a trimis pe teren pe Negredo iar acesta a fost aproape sa marcheze golul decisiv insa Manuel Neuer a reusit sa pareze. Pellegrini s-a dat de gol ca nu stia de ce scor avea nevoie City pentru a termina pe primul loc in grupa: "Nu stiam daca 4-2 ar fi suficient sau avem nevoie de 5-2. Credeam ca avem nevoie de 5-2, sa fiu sincer" a mai spus Pellegrini.