DRAMA pentru jucatorii Sevillei la pauza cu Liverpool! Antrenorul i-a anuntat la scorul de 0-3: "Am cancer!"

Sevilla FC liverpool Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 22 Noiembrie 2017, 09:16
Data actualizarii: Miercuri 22 Noiembrie 2017, 09:42

Presa din Spania a anuntat dupa partida dintre Sevilla si Liverpool, 3-3, ca Eduardo Berizzo sufera de cancer si va fi operat.

Antrenorul echipei FC Sevilla, Eduardo Berizzo, are cancer de prostata iar jucatorii sai au aflat la pauza meciului cu Liverpool, din Liga Campionilor. FC Sevilla era condusa cu 3-0 la pauza, insa a revenit si meciul s-a incheiat la egalitate, scor 3-3.

Imediat dupa marcarea golului egalizator, jucatorii au alergat spre antrenorul Eduardo Berizzo pentru a-l imbratisa. Dupa meci, presa spaniola a anuntat ca antrenorul are cancer si le-a spus acest lucru jucatorilor la pauza. FC Sevilla nu a oferit nicio informatie oficiala in acest caz, dar potrivit presei spaniole Berizzo va fi operat cat mai curand.

In varsta de 48 de ani, Berizzo conduce FC Sevilla din luna mai a acestui an.

Sursa: News.ro