DOMINARE totala! Singura echipa din istoria Ligii care isi distruge adversarii de 93 de meciuri incoace! Cifre incredibile:

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 18 Martie 2015, 14:43
Data actualizarii: Miercuri 18 Martie 2015, 15:04

E un record aproape imposibil de egalat sau de intrecut - cel reusit de FC Barcelona.

Catalanii au un total de 93 de meciuri consecutive in Champions League in care au avut posesie superioara adversarului, indiferent de numele echipei cu care jucau.

Grupe, optimi, sferturi, semifinale sau finala - orice partida a fost dominata net la capitolul posesie.

Ultima data cand a incheiat 90 de minute fara sa tina mingea mai mult decat adversarul a fost in 5 decembrie 2006, la 2-0 pe Camp Nou, in fata celor de la Weder Bremen. Statistica acelui meci arata ca Barca a avut 43% posesie, iar nemtii 57%.

Surprinzator, tot 93 de meciuri la rand, insa in toate competitiile, au catalanii cu posesie superioara, fie ca e vorba despre La Liga, Champions League sau Cupa Spaniei.