Cel mai rapid gol din istoria clubului n-a fost indeajuns. Zidane, suparat dupa 3-3 la Varsovia: "Ne-am relaxat, am crezut ca suntem invingatori". VEZI REZUMATUL VIDEO

Real Madrid Legia Varsovia Liga Campionilor Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 03 Noiembrie 2016, 09:09
Data actualizarii: Joi 03 Noiembrie 2016, 09:20

FC Zurich - Steaua e IN DIRECT la ProTV, de la ora 22:00

Mare favorita in meciul de la Varsovia, mai ales dupa ce pe Bernabeu o spulberase pe Legia cu 5-1, Real Madrid a fost aproape de o infrangere cu adevarat neasteptata.

Real Madrid a scos in-extremis un rezultat de egalitate la Varsovia, aseara, gratie unui gol marcat de croatul Kovacic in minutul 85. Legia - Real Madrid s-a incheiat 3-3.

Madrilenii au deschis scorul cu cel mai rapid gol al lor in Liga Campionilor. Gareth Bale a marcat in primul minut de joc, pentru ca mai apoi Benzema sa mareasca avantajul din pasa aceluiasi galez in minutul 35.

Vazuti ca victime sigure la acel scor, polonezii de la Legia, care nu au fost incurajati de niciun suporter, avand terenul suspendat, au revenit, insa, senzational.

Legia a punctat de 3 ori in minutele 40, 58 si 83, prin Odjidja-Ofoe, Radovic si Moulin, facand 3-2.

Sansa celor de la Real s-a numit Mateo Kovacic. Croatul a reusit egalarea cu un gol frumos in minutul 85.

"Ne-a lipsit cate putin din tot, n-am avut intensitate. Cred ca sunt responsabil.

Cand ai 2-0, trebuie sa te gandesti sa joci ca o echipa, dar noi nu am facut asta si le-am dat spatii, le-am permis sa joace. Trebuie sa analizam serios prestatia din aceasta seara.

Jocul s-a schimbat in momentul in care ei au reusit sa reduca din diferenta. Dorinta noastra a scazut.

Cu siguranta ca acest rezultat face complicata lupta in grupa si ne va fi greu sa terminam pe primul loc. Dar e bine ca nu am pierdut. E un sentiment ciudat", a spus Zidane dupa meci.

Rezumatul meciului Legia 3-3 Real Madrid e AICI