Cavani s-a RAZBUNAT dupa eliminarea stupida din campionat! Cum s-a bucurat pentru golul dat in Liga

Edinson Cavani PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 07:00
Data actualizarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 07:29

Edinson Cavani a primit doua galbene in mai putin de un minut la ultimul meci jucat de PSG in Ligue 1 (victorie cu 3-1 la Lens)!

Arbitrului nu i-a placut cum s-a bucurat dupa ce reusise sa inscrie si l-a avertizat. Apoi, i-a mai dat un galben pentru proteste si a starnit un val urias de reactii negative pe retelele de socializare si chiar in stadion!

Cavani si-a laut revansa la meciul de Liga cu Apoel. Uruguayanul a decis partida cu golul sau din minutul 87. N-a schimbat modul de a celebra, ci doar directia in care a tintit cu 'sniperul'. De aceasta data, Cavani nu a mai indreptat arma virtuala spre tribune, ci a directionat-o catre gazon.

PSG a batut cu 1-0 la Nicosia si e prima in grupa de Champions League din care mai fac parte PSG si Ajax. Apoel - PSG a fost arbitrat de o brigada din Romania, cu Hategan la centru.