Buffon se teme de Leicester in sferturile Ligii! De ce prefera Barca si Real

Gianluigi Buffon Barcelona Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 15 Martie 2017, 10:39
Data actualizarii: Miercuri 15 Martie 2017, 10:45

Buffon nu vrea ca Juventus sa intalneasca Leicester in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Gianluigi Buffon nu vrea ca Juventus sa o intalneasca pe Leicester City in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Intrebat ce adversar ar vrea sa evite in sferturile Ligii Campionilor, Buffon a raspuns rapid: Leicester.
"Leicester este o echipa periculoasa si jucatorii pun multa pasiune. Este o echipa care pune multe probleme adversarilor care au initiativa in joc", a explicat Buffon, informeaza L'Equipe.

Leicester City si Juventus Torino s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce au trecut de FC Sevilla, respectiv FC Porto, in optimile de finala.

Leicester a acces in premiera in sferturile Ligii in urma victoriei de pe teren propriu, in mansa retur a optimilor, cu FC Sevilla, scor 2-0, prin golurile marcate de Morgan, in minutul 27, si Albrighton, in minutul 54.

Juventus a trecut de FC Porto, pe teren propriu, scor 1-0, prin reusita lui Dybala, din penalti, in minutul 42, la faza care a dus la acordarea loviturii de la 11 metri fiind eliminat Maxi Pereira. In tur, torinezii au invins in deplasare, scor 2-0.

In sferturile Ligii Campionilor vor mai juca Real Madrid, FC Barcelona, Borussia Dortmund si Bayern Munchen.
Tragerea la sorti pentru sferturi are loc vineri.