Start lansat pentru giulesteni! Rapid a castigat cu 2-0 la Clinceni in prima etapa din 2016
28 2016 14:48

Rapid a invins in deplasare ACS FC Academica Clinceni cu scorul de 2-0, intr-un meci disputat duminica in cadrul etapei a 19-a a Ligii a II-a, Seria I.

Red Bull Soap Box, sambata, 3 septembrie, ora 12.00, Cursa Nebuna live de la Cluj, Sport.ro

Europa League, joi 15 septembrie, ora 22.00: Osmanlispor - Steaua, ProTV

Golurile au fost marcate de Razvan Trandu in minutul 38 si Iulian Popa, in minutul 80.

In clasamentul Seriei I, pe primul loc se afla Dunarea Calarasi, cu 39 puncte (18 jocuri), urmata de Rapid 39 p (17 j), Dacia Unirea Braila, 36 p (18 j), Academica Clinceni, 33 p (18 j), etc.