Scene INCREDIBILE la Calarasi! Alexa a spart un geam de nervi si a ajuns la spital! S-a taiat la mana si la abdomen!

Rapid Dan Alexa Liga 2 Seria 1
Data publicarii: Miercuri 11 Mai 2016, 19:42
Data actualizarii: Miercuri 11 Mai 2016, 19:43

Nervii lui Dan Alexa au cedat la pauza meciului de la Calarasi, in care Rapidul isi joaca sansa promovarii si a salvarii de la faliment.

Rapidul are un meci urias pentru istoria clubului la Calarasi, in care se joaca atat promovarea cat si banii necesari din drepturile TV. Daca nu promoveaza, Rapidul poate sa dea faliment, iar Dan Alexa a fost cu nervii intinsi la maximum in timpul partidei cu Dunarea.

Cei de la Calarasi au condus cu 1-0 la pauza, iar Alexa i-a reprosat mai multe decizii arbitrului. De nervi, Alexa a spart un geam cu pumnul si s-a taiat atat la mana cat si la abdomen. Antrenorului Rapidului a fost dus la spitalul din localitate, acolo unde a fost cusut, anunta ProSport.

Dunerea conduce cu 2-0 in repriza a doua. La acest scor, cele doua echipe sunt la egalitate de puncte, 34, dar echipa lui Mihalcea conduce la golaveraj.