'Vrem sa batem Steaua, INDIFERENT prin ce metode! Mai am goluri si pentru ei!" Ce spune Rotariu inaintea derby-ului

Steaua Dorin Rotariu Superliga
Data publicarii: Sambata 26 Noiembrie 2016, 22:33
Data actualizarii: Sambata 26 Noiembrie 2016, 22:36

VOLUNTARI 1-2 DINAMO | Dinamo ramane pe loc de play-off si vrea sa bata Steaua in derby pentru a o incurca in lupta la titlu.

Marcatorul golului decisiv din meciul cu Voluntari, Dorin Rotariu, ii ameninta si pe stelisti. Vrea sa marcheze si in clasicul Romaniei.

"Aveam nevoie de punctele astea, important e sa ne mentinem pe aceeasi linie. Nu prea am avut multe sanse sa joc, nu pot sa fac multe in 10 minute sau intr-un sfert de ora. Important e ca am legat doua meciuri de cate 90 de minute, trebuia sa-mi intru in ritm.

Ne dorim toti sa jucam cat mai bine, la asta ne gandim cu totii. Sper sa fim pregatiti pentru miercuri. E un meci special, e derby! Speram sa facem o partida buna si sa castigam. Indiferent prin ce metode, avem nevoie de victorie cu Steaua. Am pastrat goluri si pentru meciul de miercuri!", a spus Rotariu la Digisport.