VIDEO Ianis Hagi a facut faza meciului: schema lui Neymar cu care si-a ametit adversarul

Data publicarii: Marti 16 Ianuarie 2018, 14:43
Data actualizarii: Marti 16 Ianuarie 2018, 14:55

Viitorul a facut egal, 1-1, in cel de-al doilea amical al iernii.

Viitorul a incheiat la egalitate, 1-1, intalnirea cu Skenderbeu (Albania), in cel de-al doilea amical al iernii.

Albanezii au deschis scorul, in minutul 36, iar Viitorul a egalat in minutul 58, prin Gavra, la o faza comica ce l-a avut in prim plan pe portarul lui Skenderbeu. (min 1:42)

Ianis a fost introdus pe teren in repriza secunda si a reusit faza meciului, dupa un dribling "a la Neymar" cu care si-a ametit adversarul. Hagi Jr a finalizat actiunea cu un sut putin pe langa poarta. (min 2:15 in video)

VIITORUL: Ramniceanu (30 Buzbuchi, 60 Tordai) - Kofi (46 Capusa), Ghita (46 Tiru), Horj (46 Hodorogea), De Nooijer (46 Ganea) - Ciobanu (46 Cicaldau), Mladen (46 Baluta), Dumitrescu (46 Vina) - Matan (46 Chitu), Vodut (46 Ianis), Dragus (46 Gavra, 80 Casap)

Urmatoarele meciuri ale Viitorului:

- 18 ianuarie: FC Viitorul - Luch Vladivostok (Rusia, la Max Royan Hotel din Belek)
- 18 ianuarie: FC Viitorul - Grasshoppers Zurich (Elveția, la Sueno Hotel Deluxe din Belek)
- 22 ianuarie: FC Viitorul - Kapaz (Azerbaidjan)
- 22 ianuarie: FC Viitorul - FC Rostov (Rusia)
- 25 ianuarie: FC Viitorul - Cernomorets Odessa (Ucraina)
- 25 ianuarie: FC Viitorul - Jagiellonia (Polonia).