Pandurii s-a batut singura, urmeaza meciul cu Pacos, joi seara la ProTV! Pandurii 1-2 Gaz Metan! Autogol Paraskevas, gafa uriasa Mingote!

pandurii Superliga
Data publicarii: Sambata 28 Septembrie 2013, 17:09
Data actualizarii: Sambata 28 Septembrie 2013, 21:22

►Pe ei, olteni! Pacos - Pandurii, joi 22:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Pandurii a pierdut ultimul test inainte de meciul de Europa League cu Pacos de Ferreira, meci care va fi transmis joi seara in direct la ProTV.

Gorjenii au facut 'cadou' cele doua goluri. Gaz Metan a deschis scorul in minutul 14, prin autogolul lui Paraskevas, si l-a majorat inainte de pauza, dupa o gafa a portarului Mingote.

PANDURII: Mingote - Ungurusan, Rada, Paraskevas, Momcilovic - Breeveld, Stefano - Buleica, Eric, Nicoara - Shamsin

GAZ METAN: Buchta - Frasinescu, Muth, Markovic, Buzean - Todea, Tahar - Munteanu, Medeiros, Petre - Robertson

'88: GOL PANDURII | Buleica inscrie cu un sut puternic din interiorul careului

'42: GOL GAZ METAN | Mingote degajaza gresit, Robertson intercepteaza si trimite mingea in poarta

'18: Ocazie uriasa pentru Gaz Metan - Muth reia cu capul din 5 metri peste poarta lui Mingote

'14: GOL GAZ METAN | Paraskevas deviaza cu capul pe spate, in proprie poarta, o minge centrata din lovitura libera