ULTIMA ORA | "Mergem la TAS". FRF a respins contestatia facuta de Astra dupa meciul cu Sepsi, iar fosta campioana merge direct la Lausanne

Astra Dani Coman Sepsi OSK Sfantu Gheorghe TAS Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Noiembrie 2017, 17:23
Data actualizarii: Miercuri 08 Noiembrie 2017, 17:29

Comisia de disciplina a FRF a respins memoriul facut de Astra pentru castigarea la masa verde a partidei cu Sepsi OSK. Giurgiuvenii au invocat faptul ca nocturna a picat de mai multe ori, avand dupa pauza nevoie de 7 minute pentru a fi reaprinsa.

Comisia de disciplina a FRF a respins memoriul facut de Astra, notand intr-un comunicat: "ACS SEPSI SF. GHEORGHE vs. AFC ASTRA GIURGIU – Contestatie – Respinge exceptia necompetentei materiale invocata din oficiu".

Giurgiuvenii cerusera victoria cu 3-0 la masa verde, dupa ce la meciul disputat la Brasov a picat nocturna de mai multe ori, ramanand stinsa timp de 7 minute la iesirea de la vestiare, dupa pauza.

Presedintele Dani Coman a anuntat ca fosta campioana va merge la TAS.

"Se judeca in fond. Daca decizia va ramane aceeasi, cu siguranta vom merge la TAS", a spus acesta pentru ProSport.