Trei, Doamne, si toti trei! Pustii MINUNE nu au existat in marele meci! Cifre dezastruoase pentru Stanciu, Iancu si Rotariu

Steaua Dinamo Dorin Rotariu GABI IANCU Nicusor Stanciu Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Martie 2014, 09:15
Data actualizarii: Sambata 29 Martie 2014, 09:18

► Sambata 21:30 Local Kombat "Innebunesti in Ploiesti!" in direct la Sport.ro si Voyo.ro!

Cei trei pusti minune din teren au avut evolutii dezastruoase. Nicusor Stanciu nu s-a vazut in prima repriza si a fost schimbat de Reghecampf la pauza cu Keseru, la fel ca in etapa trecuta din campionatul, atunci cand Stanciu a fost schimbat dupa jumatate de ora, tot in urma unei evolutii slabe. Acesta nu a reusit decat sa loveasca bara la o faza de gol clara a Stelei, Stanciu fiind campionul barelor in acest sezon de campionat.

Iancu a fost introdus pe parcurs dar nu a reusit nici macar un sut spre poarta, acesta multumindu-se sa paseze mingea de-a lungul terenului. Tanarul jucator al Stelei pare ca s-a stins dupa un inceput in forta la Steaua, echipa care a platit pentru el 500.000 de euro pentru transferul de la Viitorul. Evolutiile slabe ale lui Iancu se aduna la derapajele comportamentale ale tanarului jucator, acesta neavand un viitor stralucit la echipa din Ghencea.

Nici Rotariu nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Chiar daca a marcat un gol, Rotariu nu a facut decat sa bage in poarta o minge sutata de Varela in Pintilii, ce i-a sarit pur si simplu in fata la 6 metri. Rotariu a gresit grav insa la golul doi al Stelei, cand a recentrat in careu, direct la Varela, o minge pe care trebuia sa o respinga din aparare, dupa un corner al Stelei. Rotariu a pierdut nu mai putin de 18 mingi si nu a iesit in evidente cu nimic, cu exceptia unui sut de la 20 de metri, prins cu usurinta de Tatarusanu.

Cotele celor 3, conform transfermarkt.de

Stanciu - 2.000.000 de euro
Rotariu - 1.000.000 de euro
Iancu - 800.000 de euro

Cifrele din derby ale celor 3

Stanciu - 45 de minute - 59% actiuni reusite - 2/0 suturi spre/pe poarta - 8 mingi pierdute
Iancu - 33 de minute - 64% actiuni reusite - 0/0 suturi spre/pe poarta - 1 minge pierduta
Rotariu - 90 de minute - 63% actiuni reusite - 2/2 suturi spre/pe poarta - 18 mingi pierdute

*Cifre oferite de InStat, conform editiei tiparite a cotidianului Gazeta Sporturilor