"Sunteti la un punct de Play Off, va da liniste victoria?" Raspunsul lui Miriuta a lasat pe toata lumea fara reactie

Vasile Miriuta Dinamo Liga I Superliga
Data publicarii: Marti 12 Decembrie 2017, 09:15
Data actualizarii: Marti 12 Decembrie 2017, 09:20

Dinamo a invins-o cu 2-0 pe FC Voluntari si s-a apropiat la un singur punct de Play Off. Echipa lui Miriuta are trei victorii consecutive in Liga I si sta in coasta Astrei.

Dinamovistii au trecut de Voluntari cu golurile marcate in primul sfert de ora al partidei de Anton si Katskikas, dupa doua faze fixe. Rivaldinho a fost cel mai ghinionist om al lui Miriuta, acesta lovind bara de doua ori.

La final, antrenorul dinamovist s-a declarat multumit de prestatia jucatorilor sai din prima repriza, dar le-a reprosat faptul ca s-au relaxat prea mult in partea a doua.

Intrebat daca victoria cu Voluntari, a treia la rand in Liga I, ii da liniste, Miriuta a raspuns surprinzator: "O sa fiu linistit cand o sa fiu la doi metri sub pamant".

"A fost o victorie meritata, felicit jucatorii pentru prima repriza, este cea mai buna de cand sunt la Dinamo. A fost o automultumire in a doua repriza, n-am mai fost agresivi, a fost o relaxare pentru care o sa ii cert.

Dinamo din prima repriza e acel Dinamo pe care ni-l dorim. Pe toti o sa ii cert, ne-am relaxat, nu sunt multumit de ce s-a jucat de la 2-0 deloc", a spus Miriuta.

"O sa fiu linistit peste 30 de ani, cand o sa fiu doi metri sub pamant, sper ca o sa traiesc 77-78 de ani.

La Timisoara se castiga greu, daca vom fi cu gandul la vacanta vor fi mari probleme, sper sa ii mobilizez pe ultima suta de metri.

Noi trebuie sa castigam jocurile noastre, suntem la mana noastra pentru a merge in Play Off", a mai spus Miriuta.