"Suntem Dinamo, nu mai iesim din play-off!" Anuntul lui Miriuta dupa 3-0 cu Juventus

Dinamo Vasile Miriuta Superliga
Data publicarii: Luni 16 Octombrie 2017, 22:59
Data actualizarii: Luni 16 Octombrie 2017, 23:04

Dinamo 3-0 Juventus | 'Cainii' au castigat primul meci cu Miriuta antrenor si au revenit in zona play-off-ului.

Miriuta spune ca schemele exersate la antrenamente i-au iesit. Antrenorul lui Dinamo vrea ca jucatorii sai sa faca totul pentru a reveni in lupta pentru titlu pana la startul play-off-ului.

"Ne-a priit pauza, a fost o victorie muncita, felicitari baietilor. Juventus a avut o sansa, acel penalty, Dudea nu trebuia sa bage alunecare acolo. Avem mult, mult de lucru. Incetul cu incetul trebuie sa lucram. Fiecare antrenor exerseaza fazele fixe, si eu le exersez. Azi ne-au iesit, sper sa ne iasa si pe viitor. Am exersat si saptamana asta cu doi atacanti, vor fi si meciuri cand vor intra Nemec cu Bokila din primul minut.

Nu ne dorim sa mai iesim din zona play-off-ului. Vreau sa terminam acolo, ca suntem Dinamo si trebuie sa fim in play-off. Indiferent ce sistem vom juca, trebuie sa stim sa jucam. Urmeaza un meci de 6 puncte, cu Botosani. Mergem sa castigam acolo, desi au o echipa foarte buna si un antrenor foarte bun", a spus Miriuta la Digisport.