"Steaua si-a aratat clasa" Stoican isi declara admiratia fata de echipa Stelei! Unde a pierdut derby-ul

Flavius Stoican Dinamo Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 22:54
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 22:56

Steaua 3-0 Dinamo / Flavius Stoican ii admira pe stelisti, despre care spune ca si-au demonstrat clasa in aceasta partida.

Stoican sustine ca partida a fost pierduta la golul al doilea, la o faza norocoasa pentru Adi Popa, in care Papp a marcat pentru 2-0.

"A fost o partida echilibrata. Diiferenta a facut o echipa cu experienta, cu jucatori care au mai multe meciuri, care au calitate. A fost prima repriza echilibrata, dar am luat gol dupa o faza fixa. Au cei doi fundasi centrali cu talie si un joc de cap foarte bun.

In a doua repriza am inceput bine, dar am primit un gol dupa un carambol la Adi Popa, din acel clinci a sarit mingea la Papp si acolo s-a terminat meciul. A fost o victorie meritata a Stelei, au artat ca au jucatori de clasa.

Cred ca doar rabdarea ne lipseste. Am incredere in acesti baieti, dar in iarna vom mai aduce jucatori pe posturile care nu sunt dublate, atunci o sa fie un echilibru pe care il tot cautam.

Mi-am dorit foarte mult sa castig, ne-am dorit toti sa castigam, in prima repriza am jucat de la egal la egal cu multe situatii, am practicat un joc bun. Diferenta o fac jucatorii de clasa. Faptul ca Szukala e un jucator de clasa, cu joc de cap bun a facut diferenta la primul gol.

Atmosfera a fost frumoasa, se mai intampla si incidente, nu este un capat de tara", a declarat Flavius Stoican la Look Tv.