Scorul ANULUI in Romania! E incredibil cat s-a terminat FC Brasov - Metalul Resita in liga a doua

Metalul Resita FC Brasov Superliga
Data publicarii: Miercuri 25 Noiembrie 2015, 16:02
Data actualizarii: Miercuri 25 Noiembrie 2015, 16:13

Scandalul de la Resita a schimbat complet echipa de start pentru meciul cu FC Brasov, din deplasare.

Patronul Rufa a hotarat sa foloseasca exclusiv juniorii pana la finalul sezonului, indiferent de riscurile asumate. Azi, Resita a pierdut cu 11-2 in deplsarea de la Brasov!

Pustii de la Metalul s-au tinut bine pana la pauza. Dupa 45 de minute, era 3-2 pentru Brasov. Au urmat insa 45 de minute de cosmar. Brasovul a mai inscris de 8 ori pana la final!

Marius Matei a fost vedeta meciului. Atacantul dat afara de Voluntari imediat dupa startul sezonului a marcat de 4 ori! Burlacu a reusit o dubla, la fel ca Rusu, in timp ce Buga, Popa si Mares au punctat fiecare cate o data. Ponoran a ajutat Resita sa conteze in meci. El a inscris ambele goluri ale echipei lui. Dupa acest rezultat, Resita ramane ultima in seria a doua din Liga II, in timp ce Brasovul intra in locurile de play-off.