Primul EXPERIMENT al lui Radoi? Alcenat va debuta, Hamroun se pregateste de momentul sau de stralucire. Echipa probabila cu CFR

Steaua CFR Cluj Mirel Radoi Superliga
Data publicarii: Sambata 25 Iulie 2015, 12:18
Data actualizarii: Sambata 25 Iulie 2015, 12:19

Mirel Radoi trebuie sa ia o decizie dificila astazi, cu CFR Cluj.

Pentru ca miercuri joaca in fata lui Partizan Belgrad in preliminariile Ligii, Radoi treubuie sa fie sigur ca va avea toti jucatorii apti pentru acea partida. Astfel, astazi cu CFR, Steaua ar putea alinia o formula experimentala.

Dintre titularii de baza ai Stelei, doar Cojocaru, Papp, Guilherme si Muniru ar putea aparea in echipa de start pentru partida din aceasta seara, de la 21:00.

In schimb, Alcenat va juca 45 de minute cu CFR, dupa cum Radoi i-a promis, iar Hamroun, omul care a marcat doua goluri si a scos un penalty cu Trencin, are sanse mari sa fie introdus din primul minut.

Enceanu si Tudorie sunt alti doi jucatori care ar putea aparea cu CFR:

Echipa probabila a Stelei: Cojocaru - Rapa, Papp, Tosca, Guilherme - Muniru, Tahar - Hamroun, Iancu, Enceanu - Tudorie