Primele explicatii dupa UMILINTA lui Dinamo in fata Danemarcei: "Am bagat copiii!, trebuia sa-i folosim"

Data publicarii: Vineri 23 Ianuarie 2015, 21:27
Data actualizarii: Vineri 23 Ianuarie 2015, 21:39

Dinamo a fost calcala in picioare de niste adolescenti din Danemarca. Cu 7-1 a luat bataie Dinamo.

1-6 la Giurgiu. Danciulescu si-a pierdut postul la Dinamo. A venit Teja si Dinamo a inceput anul cu o rusine si mai mare: 1-7 cu nationala de tineret a Danemarcei. Pustii danezi i-au transformat pe dinamovisti in maidanezi.

La pauza a fost 1-1. Fostul rapidist Nicolae Grigore a dat golul lui Dinamo. Teja are o scuza. Dupa pauza a bagat mai multi copii si Dinamo a luat 6. Cu Teja, Dinamo a pierdut 3 din cele 4 amicale si a incasat in total 13 goluri.

"In repriza a doua i-am folosit pe toti copiii pe care ii aveam la dispozitie. Fiind ultimul meci, am vrut sa ii bag si pe ei", explica Teja.