Prima victorie pentru Dinamo in cantonamentul din Cipru: 3-2 cu Austria Viena! Cine a marcat

Dinamo Austria Viena Superliga
Data publicarii: Luni 22 Ianuarie 2018, 18:50
Data actualizarii: Luni 22 Ianuarie 2018, 18:50

Dinamo a obtinut o noua victorie in partidele amicale.

Dinamo a invins Austria Viena cu scorul de 3-2 (1-0), intr-un meci amical disputat luni in stagiul de pregatire din Cipru, informeaza site-ul clubului din Liga I.

Formatia antrenata de Vasile Miriuta a punctat prin Ionut Nedelcearu (minutul 29) si Adam Nemec (53, 61). Mohammed Abdul Kadiri (47) si Ibrahim Alhassan (49) au punctat pentru Austria, ocupanta locului 6 in campionatul tarii sale.

Dinamo a inceput cu urmatorul 11: Branescu - Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica - Mahlangu, Monroy - Hanca, Nascimento, Pesic - Nemec. Dupa pauza au mai jucat portarul Mutiu si jucatorii de camp Corbu, Dudea, Vl. Olteanu, Salomao si D. Popa.

Urmatorul adversar al dinamovistilor in Cipru este Termalica Nieciecza, locul 13 in prima liga a campionatului Poloniei. Meciul este programat miercuri, 24 ianuarie, de la ora 16,00, pe "Kissonerga Stadium".