Oltenii acuza arbitrajul din Ghencea: "Era altfel daca validau golul! Nu mi-a placut cum a judecat duelurile unu contra unu!"

cs universitatea craiova Jerry Gane Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 02 August 2014, 23:23
Data actualizarii: Sambata 02 August 2014, 23:23

Steaua 3-1 CSU Craiova / Oltenii sunt dezamagiti de arbitrajul din Ghencea, despre care spun ca i-a lasat fara un gol valid.

Antrenorul Craiovei, Jerry Gane a declarat dupa meci ca soarta partidei putea fi alta dupa faza din minutul 9, in care o minge deviata a fost respinsa de Parvulescu la limita golului. "Au comentat mult si pe margine", s-a plans Galca.

Gane a criticat si modul in care arbitrul a judecat duelurile dintre jucatori in timpul meciului.

"Cred ca a fost gol la acea faza din minutul 10, asa mi-au zis cei de pe banca. Suntem la inceput de drum, construim. Nu mi-a placut centralul Cojocaru, cum a tratat duelurile unu la unu.

Sper ca la urmatorul meci să luam cele trei puncte, tot asa, cu un joc frumos, spectaculos", a spus antrenorul lui CS U Craiova la Look TV.