Mutu a ramas din nou pe bara! ASA, victorie in al doilea amical al iernii, intr-un meci cu 5 goluri in 44 de minute
24 2016 20:59

Mutu mai trebuie sa astepte pana cand va debuta la ASA.

Sferturile UEFA EURO 2016™ se vad la ProTV: Joi, 22:00, Polonia - Portugalia | Vineri, 22:00, Tara Galilor - Belgia | Sambata, 22:00, Germania - Italia | Duminica, 22:00 Franta - Islanda

Cele mai tari meciuri de la EURO si fazele finale se vad la ProTV! Bucurati-va de fotbal

"Briliantul" a fost din nou out de la ASA pentru al doilea amical al iernii, cu Sepahan.

ASA a castigat cu 3-2, la capatul unui meci in care toate cele 5 goluri au fost marcate in 44 de minute.

Golurile echipei lui Grigoras au fost marcate de Pablo Brandan (19 - penalty), Filip Jazvic (31) si George Tucudean (40). Golurile formatiei iraniene au fost marcate in minutele 3 si 44.

Petre Grigoras a inceput meciul cu: Stancioiu - Velayos, I. Gonzalez, Balic, Brandan - Gorobsov, Cl. Voiculet - Jazvic, Kortzorg, L. Bus - Tucudean.

In repriza a doua au jucat: Fejer - Bacila, G. Matei, Candrea, Borza - Luis Pedro, Dedov - Ciolacu, Feketics, Axente - Ramiro Costa.

ASA va disputa urmatorul meci amical pe 27 ianuarie, cu Pogon Szczecin din Polonia.