Mutu a fost AMUZAT de ratarea unui 11 metri: "Stati linistiti, se mai intampla! Am mai facut asta!" :)

Superliga
Data publicarii: Duminica 27 Iulie 2014, 23:21
Data actualizarii: Duminica 27 Iulie 2014, 23:40

Mutu a fost protagonist in doua faze in timpul victoriei cu FC Brasov, scor 1-0.

Mai intai, la golul marcat de Teixeira in minutul 37, Mutu era singur in partea stanga, insa mijlocasul Petrolului a preferat sa traga la poarta.

Apoi, Mutu a fost din nou in prim-plan, la faza la care a scos si executat un penalty, pe final. Mutu a ratat lovitura, nu a batut scarita, asa cum o face de obicei, insa nu a parut relaxat si zambitor la finalul celor 90 de minute.

"Am experienta unui meci greu cu Brasovul, inca din primavara, cand am facut egal, ne-a fost greu. Am fost si putin obositi, e normal dupa ce am jucat si in Europa League.

Eram 3 contra 1 la golul lui Teixeira, cred ca e bine ca nu mi-a pasat. S-a gandit bine si a marcat, nu m-am suparat.

Nu ma gandesc la penalty-ul pe care l-am ratat. Se mai intampla, am mai ratat, stai linistiti. Am fost nervos ca nu am inchis meciul atunci, de asta imi pare rau", a spus Adrian Mutu dupa meci, la Look TV.

sursa FOTO: Look TV