"Ma, noi nu putem sa batem tot! A luat fiecare cate un punct, eu sunt FERICIT, zau!" :) SFATUL lui N'Doye pentru Steaua:

Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Aprilie 2015, 23:07
Data actualizarii: Vineri 17 Aprilie 2015, 23:20

CFR Cluj 2-2 ASA Targu Mures | Ousmane N'Doye a marcat de doua ori pentru mureseni. FAZELE AICI

Senegalezul Ousmane N'Doye (37 de ani) a egalat pentru ASA in minutul 18, apoi si-a dus echipa in avantaj in minutul 57. Insuficient, pentru ca Tade a egalat in min. 61, iar scorul final a fost 2-2.

"Noi nu putem sa batem tot, ma! Am mai spune asta: pai, toata lumea zice - Targu Mures, Targu Mures! Sa fim realisti. Eu ma bucur de fotbal, e bine, am luat un punct, cum sa fiu suparat? Sunt fericit! Ma bucur pentru acest punct, mergem inainte.

Nu am jucat cu acele ghete despre care va spuneam, le am in vitrina. Eu vreau sa fac mai mult, nu ma gandesc la meciul cu Steaua. Am meci mai greu cu Pandurii.

Nu stiam ca am atatea goluri, mai am putin sa il ajung pe Mitrea, nici nu stiam. Chiar am intrebat, ca nu aveam idee. Am facut un meci bun, cu intensitate, iar fiecare are cate un punct. E bine! :) Am facut un punct extrem de important azi, o sa vedeti cat va conta pana la final punctul asta.

Eu, daca eram la Steaua, nu ma gandeam la ce face altul din spatele meu. Daca esti lider nu trebuie sa te gandesti la locul doi, nu e normal. Eu nu as face asa. Deci nu vad de ce sa aiba ei emotii ca ne apropiem noi", a spus N'Doye pentru DigiSport.

Ousmane N'Doye a marcat golul al 10-lea si al 11-lea in Liga I in acest sezon. El l-a egalat in clasamentul marcatorilor pe Kamil Bilinksi, de la Dinamo. Lider e Bogdan Mitrea, de la Viitorul, cu 14 reusite.