INCREDIBIL! Cosmarul "MOTI" s-a intors la Steaua! Daminuta, portar la Viitorul in ultimele minute de la Chiajna

Cristian Daminuta Steaua Viitorul Constanta Superliga
Data publicarii: Sambata 30 August 2014, 22:51
Data actualizarii: Sambata 30 August 2014, 22:51

La trei zile de la meciul cu Ludogorets, Steaua a avut din nou parte de eliminarea portarului advers!

Steaua nu scapa de cosmarul eliminarii portarului advers! La doar trei zile de la meciul istoric cu Ludogorets, in care Moti a intrat in poarta in prelingiri si a devenit erou la loviturile de la 11 metri, stelistii au avut parte din nou de un jucator in poarta adversa.

In minutul 86 al partidei de la Chiajna cu Viitorul, Buzbuchi l-a faultat pe Gradinaru in afara careului si a fost eliminat. Viitorul efectuase deja toate inlocuirile, astfel ca un jucator a fost nevoit sa intre in poarta.

Daminuta si-a asumat rolul de portar in ultimele 8-10 minute ale partidei si a rezistat la cele cateva ocazii ale stelistilor.

Viitorul a fost aproape de egalare la cateva secunde dupa eliminarea portarului, prin Benzar, care a sutat in bara din afara careului!

Steaua a avut doi jucatori in plus cu Viitorul, dar s-a chinuit enorm in la Chiajna. Campionii au scapat insa de o noua rusine, ca cea din Liga Campionilor cu Ludogorets.