Incidentele din Giulesti s-au repetat pe National Arena: Chipciu a fost lovit in cap cu un bat de steag! Bourceanu a cerut ca meciul sa fie oprit!

Dinamo-Steaua Alexandru Chipciu Superliga
Data publicarii: Vineri 10 Mai 2013, 21:30
Data actualizarii: Vineri 10 Mai 2013, 21:59

Stelistii au celebrat golul de 1-0 pe National Arena chiar sub ochii galeriei dinamoviste

UPDATE Crainicul stadionului i-a anuntat pe suporteri ca meciul va fi oprit daca se vor repeta incidentele.

UPDATE Cele doua echipe au revenit de la vestiare dupa o intrerupere de 10 minute, meciul fiind reluat cu o lovitura de colt a Stelei.

UPDATE Jocul a fost oprit, jucatorii au plecat la vestiare. Se repeta incidentele de pe Giulesti.

UPDATE, min. 35 Bourceanu i-a cerut centralului Coltescu sa intervina, dupa ce din galeria dinamovista au fost aruncate sticle, monede si chiar si telefoane mobile. Georgievski a fost lovit de o sticla de plastic.

Dupa mai multe discutii cu arbitrul Sebastian Coltescu, Bourceanu a incercat din nou sa execute cornerul, moment in care o torta a fost aruncata in teren, astfel ca arbitrul a facut semn ca meciul sa fie intrerupt.

Minutul 13 a fost cu ghinion pentru dinamovisti. Steaua a deschis scorul pe national arena prin autogolul lui Boubacar.

Stelistii s-au strans in coltul terenului pentru a celebra golul, chiar sub ochii galeriei dinamoviste.

Din peluza au inceput sa zboare diferite obiecte, iar Chipciu a fost lovit in cap cu un bat de steag. Mijlocasul Stelei nu a vrut sa incinga si mai tare spiritele - a luat batul si l-a aruncat in afara terenului.

Stelistii au parasit apoi rapid acea zona.

Captura foto: DigiSport