Gigi Becali: "Nu mai are viteza si explozie, ADIO!" Pe cine a criticat Becali dupa 1-1 cu Pandurii:

Superliga
Data publicarii: Sambata 31 Martie 2012, 23:30
Data actualizarii: Sambata 31 Martie 2012, 23:50

Pandurii 1-1 Steaua | Gigi Becali nu mai viseaza la titlu. Steaua a luat gol in minutul 80 cu Pandurii, iar sansele la titlu au scazut. Cu toate ca a facut doar egal, Becali spune ca este multumit de jocul echipei si nu il critica pe Stoichita.

Modul in care am luat gol mi se pare inadmisibil. Nu trebuia sa il lasi pe ala sa centreze. Gresala a fost de acolo, din tusa. Practic am luat gol din aut. Asa a fost sa fie. Nu pot sa reprosez nimic echipei, decat lipsa asta de concentrare. Pandurii sunt o echipa buna. Daca era 2-0 la pauza, nu mai ziceam nimic. Am facut risipa de energie in acest meci.

Mi-a placut toata echipa. Rusescu a fost mai sters, mai moale. Daca Mihai Costea nu mai are explozia si viteza aia, adio. Nu mai are viteza. Am castigat un punct in acest meci. Sa vedem ce o sa se intample duminica. Imi place ca echipa are atitudine si jucam frumos. As fi fericit sa ia Vaslui campionatul, decat Cfr Cluj. Imi doresc sa bata Vaslui pe CFR.

Radut nu este inca 100%. Bourceanu greseste multe pase si face risipa de energie. Lui Stoichita nu am ce sa ii reprosez. Am jucat bine in prima repriza. Pacat ca am luat golul asta in minutul 80. Tibi Balan va fi un jucator de care o sa ne folosim daca va avea destule meciuri si va intra in joc”, a spus Gigi Becali la Digisport.