Gigi Becali mai pariaza o data pe el! Cine este fotbalistul care l-a convins sa-i mai dea o sansa dupa victoria cu Universitatea Craiova

FCSB Gigi Becali Liga 1 Marius Briceag Universitatea Craiova Superliga Gigi Becali mai pariaza o data pe el! Cine este fotbalistul care l-a convins sa-i mai dea o sansa dupa victoria cu Universitatea Craiova
Data publicarii: Duminica 20 Decembrie 2020, 12:56
Data actualizarii: Duminica 20 Decembrie 2020, 12:59

In vara, atunci cand l-a transferat, Gigi Becali a declarat ca este pariul lui pentru acest sezon.

Ulterior, Marius Briceag nu l-a convins pe patronul ros-albastrilor, iar zvonurile dinspre FCSB spuneau ca fotbalistul a fost sfatuit sa isi caute echipa pentru a pleca in aceasta iarna.

Dupa meciul cu Universitatea Craiova, fundasul l-a convins pe Gigi Becali sa ii mai dea o sansa, potrivit Fanatik. Briceag a fost introdus pe teren in repriza a doua, reusind cateva combinatii bune si primind o nota mai mare decat Pantiru, la finalul partidei.

In aceste conditii, el va continua la FCSB cel putin pana la vara. Din 2021, insa, are si mai putine sanse sa prinda minute pe gazon pentru ca ros-albastrii au reusit transferul lui Risto Radunovic, astfel ca s-a intetit concurenta pe postul de fundas stanga.

De la transferul lui la FCSB, Marius Briceag a jucat in 8 meciuri, fiind titular in 4 partide.

Ultimul meci al echipei lui Gigi Becali in 2020 este programat luni seara, de la ora 20:30, in compania celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.