Gestul SUPERB al lui Stoican dupa golul lui Keseru de 3-0. Stelistii au aplaudat si ei cateva minute mai tarziu: "Va ajunge mare"

Steaua Dinamo Flavius Stoican patrick petre Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Noiembrie 2014, 11:53
Data actualizarii: Sambata 01 Noiembrie 2014, 11:53

Steaua 3-0 Dinamo / Echipa lui Flavius Stoican a jucat bine pana la reusita de 2-0 a lui Papp

Flavius Stoican a terminat meciul cu capul plecat, Steaua reusind sa castige cu 3-0, un scor mult prea dur avand in vedere desfasurarea meciului. Totusi, Stoican a incercat dupa golul de 3-0 al lui Claudiu Keseru sa scoata ceva pozitiv din aceasta partida.

Cu cateva minute inainte de incheierea timpului regulamentar, Stoican l-a trimis pe teren pe Patrick Petre, fiul simbolului celor de la Dinamo, Florentin Petre. La doar 17 ani, Patrick a debutat chiar in derby-ul cu Steaua.

Desi a avut doar cateva minute la dispozitie, Patrick Petre s-a facut remarcat la o faza la care a smuls aplauzele fanilor - el l-a driblat superb pe Alex Bourceanu, stelistul neavand alta solutie decat sa-l faulteze pe tanarul dinamovist.

"Patrick Petre este un jucator care va ajunge fotbalist mare. Nu este intamplator ca s-a intalnit cu mingea in cele 6-7 minute. A driblat si a pasat. Este bine pentru el ca a intrat intr-un asemenea meci. Am vorbit mult cu el inaintea partidei si stia ce are de facut" a declarat Flavius Stoican la finalul meciului.

Sursa foto: Prosport