VIDEO | Steaua, invinsa de Viitorul lui Hagi: Ianis si stelistul Filip au fost la un pas sa se incaiere. Cum au aratat echipele

Data publicarii: Sambata 10 Octombrie 2015, 13:01
Data actualizarii: Sambata 10 Octombrie 2015, 21:25

Steaua a pierdut cu 0-1 meciul amical cu Viitorul, disputat in minicantonamentul de la Brasov. Unicul gol al meciului a fost marcat de Chitu.

Echipa lui Mirel Radoi a fost invinsa de Viitorul lui Hagi cu 1-0. Ros-albastrii, cu Ontel titular si Bakalli, Aldea ori Simion pe banca, au cedat in meciul disputat la Brasov, pe arena Forex.

Viitorul s-a impus prin golul marcat de Aurelian Chitu, care a marcat in minutul 40, dupa ce a castigat usor un duel cu Guilherme.

Ianis Hagi si Lucian Filip au fost la un pas sa se incaiere in repriza a doua. Stelistii au vrut sa bata repede o lovitura libera, dar un fotbalist al echipei lui Gica Hagi a incercat sa opreasca faza. Ianis a sarit in apararea colegului sau si a iscat un meleu general.

Echipele folosite

Steaua: Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - L. Filip, Muniru, Tahar - Mihai I, Ontel, N. Stanciu
Rezerve:  Poiana, Mihai II, Mihalcea, Breeveld, Tarnovan, Aldea, Mogos, Bakalli, Simion

Viitorul: Albut - Benzar, Boli, Mitrea, Ganea - Aganovici, I. Filip, Achim - Chitu, I. Hagi, Fl. Tanase
Rezerve: Ramniceanu, Ghita, Kilyen, Casap, Grecu, Ciupe, Iacob, Sandru, Ciobanu