FC Ploiesti a promovat in Liga I! Vezi toate rezultatele din Liga a II-a si clasamente la zi!

FC Ploiesti Superliga
Data publicarii: Duminica 07 Iunie 2009, 17:02
Data actualizarii: Duminica 07 Iunie 2009, 17:08

Formatia CSM FC Ploiesti a promovat in Liga I, dupa ce s-a impus, duminica, in deplasare, in fata echipei Ceahlaul Piatra Neamt, cu scorul de 2-0 (0-0), intr-o partida contand pentru etapa a XXXIII-a a ligii secunde.

Golurile au fost marcate Mihalache '67 si Paun '90+3.

Ceahlaul: Haraguta – Ferariu, Vitelaru, Forminte, Barna – I. Badescu (Sofroni '82), Achim, Catana, R. Miron – Tudosa (Fabbron '55) – Gafita (Doicaru '68). Antrenor: Florin Marin.

CSM FC Ploiesti: B. Miron – Mihalache, Rohat, Oprsal, Craciun – D. Gafita (Paulinho '90+2), Seto, V. Gheorghe, Alexe – St. Ciobanu (Damaschin '88), Lemnaru (Paun '50). Antrenor: Ion Moldovan.

Partida a fost arbitrata de o brigada condusa la centru de Georgian Ionescu, ajutat la cele doua linii de Catalin Buloiu si Lucian Sarbu, iar Ciprian Amarandei a fost rezerva.
In minutele 25 si 68, arbitrul Georgian Ionescu a acordat cate o pauza de hidratare.

Cu o etapa inainte de finalul sezonului, CSM FC Ploiesti ocupa locul al doilea, cu 64 de puncte, cu sase mai mult decat urmatoarea clasata, Delta Tulcea.

Pentru toate rezultatele, clasamentele si informatiile din Liga a II-a intra acum pe www.liga2.ro