"Eu am fost acolo sa limitez proportiile dezastrului" Steaua putea provoca un DEZASTRU in Giulesti!

Steaua Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 27 Iulie 2014, 15:38
Data actualizarii: Duminica 27 Iulie 2014, 15:45

Steaua a batut cu 3-1 in Giulesti, insa rezultatul putea fi mult mai mare, spun atat stelistii, cat si rapidistii.

Bornescu nu se simte vinovat pentru niciunul dintre goluri. Recunoaste ca ar fi putut interveni mai bine pentru a opri sutul lui Chipciu pentru 3-1, dar spune ca a facut tot posibilul pentru a limita proportiile scorului.

"Dupa golul lui Pancu, ne-am gandit ca puteam face o surpriza. Daca nu primeam gol imediat, daca intram cu 1-0 la pauza, aveam sanse. Au dominat jocul clar, victoria e meritata. Sper sa atingem o forma de varf prin etapa a 6-a sau a 7-a, dar sa nu fie prea tarziu.

Trebuie sa mai adunam puncte, obiectivul e salvarea de la retrogradare. Putea sa fie orice portar din lume, rezultatul era acelasi. Numai in prima repriza au fost 4-5 ocazii 1 contra 1. Rolul meu a fost sa incerc sa limitez proportiile scorului. A fost foarte greu, mai ales dupa minutul 60, cand echipa a cazut fizic", a spus Bornescu.