Dinamovistii stiu faza care a decis derby-ul: "E un moment trist pentru toata lumea! Acel moment ne-a dat peste cap!"

Dinamo Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Noiembrie 2014, 08:00
Data actualizarii: Sambata 01 Noiembrie 2014, 08:06

Dinamovistii au ce regreta dupa derby-ul cu Steaua - jucatorii lui Stoican au ratat mai multe ocazii bune, fiind in final invinsi cu un scor clar.

Steaua 3-0 Dinamo / Titular impotriva marii rivale, Marius Alexe a fost autorul celor mai mari ocazii ale lui Dinamo.

”Am inceput meciul foarte bine, ne-am creat multe situatii, dar golul primit ne-a dat peste cap. Ne-am pierdut din moral. Am avut ocazii si in partea a doua, dar nu am inscris si acesta este fotbalul. Ei au facut-o apoi si asa s-a ajuns la aceasta diferenta.

La cum i-am simtit pe stelisti, credeam ca putem sa revenim in joc. E clar ca e un moment trist pentru toata lumea deoarece nu reusim sa castigam in fata lor. E trist ca am pierdut in aceasta maniera" a spus Marius Alexe la Look TV.

Rotariu: "Asa se intampla cand ratezi"

Rotariu, atacantul celor de la Dinamo, a intrat in a 2-a repriza si a ratat o ocazie importanta de 1-1 in minutul 73.

"Acum trebuie sa ne concentram pe urmatorul meci, sa reparam ce am facut acum gresit. Sunt convins ca daca vom reusi asta, urmatorul meci va fi mult mai bun pe tabela. Diferenta a fost facuta de experienta. Chiar daca au plecat jucatori si de la ei, nucleul a ramas si maturitatea s-a simtit.

Daca nu marchezi cand ai ocazia, echipele valoroase te vor taxa. Asa s-a intamplat si acum. E pacat de golul primit in prima repriza, era minutul 45. Am avut ocazii, dar ei ne-au taxat. A venit apoi si golul doi, si al treilea” a declarat Dorin Rotariu.