Contra, victorie in fata lui Dinamo la debutul pe banca lui Guangzhou! Alexe a marcat pentru "caini", Niculae a ratat penalty

Data publicarii: Miercuri 21 Ianuarie 2015, 19:08
Data actualizarii: Miercuri 21 Ianuarie 2015, 21:25

Dinamo a pierdut al doilea amical al iernii, dupa ce a suferit o infrangere si in prima partida din Antalya, 1-3 cu Bursaspor. "Cainii" au fost invinsi astazi de Cosmin Contra.

Dinamo a pierdut cea de-a treia partida de pregatire a perioadei de iarna, dupa infrangerea suferita in fata lui Bursaspor (1-3), dar si dupa ce a inregistrat o victorie in fata nemtilor de la Aue (1-0).

Echipa antrenata de Mihai Teja a fost invinsa cu 1-3 de Guangzhou R&F, formatie antrenata de Cosmin Contra.

Contra a bifat prima sa victorie pe banca asiaticilor, trecand fara mari emotii de Dinamo.

Pentru "caini" a marcat Marius Alexe, in minutul 18, dupa ce Marius Niculae ratase un penalty in minutul 5.

Echipa folosita de Mihai Teja: Marc - Barboianu, Durimel, Nedelcearu, Filip - Boubacar, Elhamed - Matei, Alexe, Rotariu - Marius Niculae

Cosmin Contra se va duela in urmatorul meci amical, peste 5 zile, cu Petrolul.