Chiajna, la un punct de salvarea matematica. Ilfovenii au invins castigatoarea Cupei, CFR Cluj, cu 2-1

Concordia Chiajna CFR Cluj Liga I Play Out Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Mai 2016, 21:51
Data actualizarii: Sambata 21 Mai 2016, 22:03

Ilfovenii au invins castigatoarea Cupei, CFR Cluj, cu 2-1

Concordia Chiajna a obtinut o victorie extrem de importanta in lupta pentru evitarea retrogradarii, invingand pe teren propriu, cu scorul de 2-1,CFR Cluj, intr-o partida din cadrul etapei a 12-a a Play Out-ului Ligii I.

Ilfovenii au deschis rapid scorul, prin Marius Pena (minutul 5), insa clujenii au reusit sa egaleze in repriza secunda, prin Steve Beleck, in urma unui penalty executat de Cristian Lopez si respins in prima faza de portarul gazdelor, Cristian Balgrădean (minutul 72). Concordia a obtinut victoria gratie golului inscris de Florin Purece, cu zece minute inainte de finalul timpului regulamentar de joc.

CS Concordia Chiajna - CFR 1907 Cluj 2-1

Au marcat: Marius Pena (5), Florin Purece (80), respectiv Steve Beleck (72)

Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova), arbitri asistenti: Mihai Marica (Bistrita) si Adrian Marginean (Aiud), arbitru de rezerva: Laurentiu Ionascu (Buzau)