CFR Cluj a pulverizat Craiova cu 4-0 si a urcat pe primul loc in Play Out. Iasiul, echipa care merge in acest moment in cupele europene

CFR Cluj CSU Craiova Liga I Superliga
Data publicarii: Joi 26 Mai 2016, 22:35
Data actualizarii: Joi 26 Mai 2016, 22:44

Din 10 iunie, Toata Romania vede Romania - toate meciurile Romaniei, cel mai bun meci al zilei (22:00), toate sferturile, semifinalele si finala vor fi trasmise in direct de ProTV

CFR Cluj a urcat pe primul loc in Play Out dupa o victorie la scor in fata Craiovei. Detinatoarea Cupei Romaniei s-a impus cu 4-0 pe teren propriu, dupa o repriza secunda dominata categoric.

Craiova a ramas in inferioritate numerica imediat dupa pauza, Achim incasand al doilea galben in minutul 47.

Echilibrul jocului s-a rupt repede, iar clujenii au marcat de 4 ori in 11 minute prin Camora (52), Jakolis (58 si 61) si Petrucci (63).

Cu o etapa inaintea finalului Play Out-ului, CSMS Iasi ocupa pozitia care duce in cupele europene, avand in vedere ca CFR, prima clasata, nu are dreptul de a participa in Europa.