Cifrele spun totul pariorilor despre Dinamo - Steaua! Cele mai SIGURE 6 pariuri la marele derby:

Superliga
Data publicarii: Luni 05 Decembrie 2011, 11:10
Data actualizarii: Luni 05 Decembrie 2011, 10:59

Meciul pentru care Europa se uita la Romania e LIVE TEXT pe www.sport.ro si m.sport.ro! Dinamo - Steaua se joaca azi la ora 20:30!

Felul in care marcheaza cele doua echipa arata un dezechilibru total intre reprize.

In prima repriza, Dinamo inscrie doua ori mai multe goluri decat Steaua, avand 13 goluri marcate, in timp ce Steaua are doar 6.

Echipa lui Ilie Stan are chiar 0 goluri marcate intre minutele 21-30, si doar 3 reusite pana in minutul 40.

Mai mult, Steaua are doar doua goluri marcate in meciurile din deplasare, unul in prima repriza si unul in a doua repriza!

Cote de ales:
Dinamo conduce la pauza: 2.9
Inscrie prima: Dinamo - 1.65

In a doua repriza, dinamovistii au 17 goluri marcate, in timp ce Steaua doar 10.

Per total, repriza a doua le-a adus celor doua formatii 27 de goluri, fata de cele 19 din prima repriza, de aproape 1,5 ori mai multe.

Daca ne luam dupa cum au "impartite" golurile cele doua echipa, cea mai probabila evolutie a scorului este 1-0 la pauza pentru Dinamo si 2-1 scor final, cu cele 2 goluri in ultimele 15 minute, atunci cand Dinamo are 12 goluri marcate, iar Steaua 5.