'Cainii' URLA dupa infrangerea dramatica de la Botosani: "Am avut 2 penalti-uri!" Cum a ratat Dinamo victoria cu 2 oameni in minus

Dinamo FC Botosani Superliga
Data publicarii: Luni 15 Septembrie 2014, 08:55
Data actualizarii: Luni 15 Septembrie 2014, 08:52

FC Botosani are 12 puncte dupa primele 7 etape si se afla pe locul 7 in clasamentul Ligii 1!

FC Botosani 3-2 Dinamo | Echipa lui Flavius Stoican a suferit a suferit prima infrangere din acest sezon de Liga 1 intr-un mod dramatic - cu 2 jucatori eliminati, Fai si Barboianu, Dinamo a reusit sa egaleze la 1-2 si a fost la un pas sa preia avantajul pe tabela la un contraatac al lui Gavrila, insa dinamovistul nu a pasat iar sutul sau a fost blocat de portarul moldovenilor. La faza urmatoare, Ngankam a inscris golul victoriei!

"Am trait jocul la intensitate maxima, stiam ca avem un meci foarte greu. Am incercat sa ne impunem. In repriza a doua arbitrul a scapat jocul din mana. Am avut si penalti, la Grecu si la Elton, au fost si doua eliminari.

Le multumesc baietilor pentru efortul pe care l-au facut si cei care sunt in masura sa judece arbitrajul sa judece, pentru ca nu este corect ca munca baietilor sa se fie dusa pe apa sambetei.

Acesti jucatori alearga 90 de minute si este pacat, cei care sunt abilitati, care pun acesti arbitri, sa se gandeasca, pentru ca e munca unor baieti. Poate la Fai sa fi fost eliminare, dar cea de-a doua in niciun caz nu a fost" a spus antrenorul secund al lui Dinamo, Dorin Mateut, la Look TV.

FC Botosani a ajuns la 4 victorii in 7 etape - la partida cu Dinamo a fost inaugurata nocturna iar dupa finalul partidei a avut loc un joc de artificii pe stadion. Antrenorul botosanenilor era extrem de fericit dupa meci.

"A fost un meci nebun, tinand cont ca am primit gol pe final cu doi oameni in plus. Am crezut in victorie si ne bucuram ca am reusit sa facem fericiti spectatorii. A fost si prima oara cand s-a jucat la Botosani cu nocturna. Suntem fericiti. S-a terminat prea frumos acum ca sa mai vorbesc despre lucruri care mi-au placut mai putin. in prima repriza am primit un gol nemeritat dintr-un penalti prea usor acordat. La pauza am protestat, dar nu am folosit cuvinte injurioase sau jigniri. Acum sunt bucuros ca am reusit sa obtinem victoria, chiar daca au fost unele nesincronizari. Puteam sa si pierdem jocul.

Ne bucura ca am reusit sa invingem Dinamo, e o echipa valoroasa, de mare traditie. Cred ca am fost mai buni.

Evolutia noastra cred ca a facut sa meritam victoria" a declarat la finalul partidei antrenorul gazdelor, Leo Grozavu, pentru Look TV.