BLAT al lui Dinamo in primul amical din Cipru? Ce s-a intamplat in partida castigata astazi cu 5-0! Ce i-a spus Nemec unui adversar pe teren

Dinamo Adam Nemec Superliga
Data publicarii: Vineri 19 Ianuarie 2018, 18:59
Data actualizarii: Vineri 19 Ianuarie 2018, 19:01

Gazeta Sporturilor acuza ca partida de astazi al lui Dinamo ar fi fost aranjata.

Gazeta Sporturilor scrie ca partida dintre Dinamo si Aris Limassol, scorul final 5-0, este suspecta de blat! Conform jurnalistilor romani prezenti la partida, prestatia portarului celor de la Aris, introdus la pauza, a fost una suspecta.

Atacantul lui Dinamo, Adam Nemec, chiar i-ar fi reprosat acestuia ca nu isi apara corect sansele dupa ce portarul a plonjat in celalalt colt la golul 4. Arbitrul chiar i-a acordat cartonas galben lui Adam Nemec dupa aceasta faza! Conform Gazetei, a existat un numar mare de pariuri pe o victorie la peste 3 goluri a lui Dinamo.

Dinamo a castigat cu 5-0 prima partida amicala din Cipru contra lui Aris Limassol. Mihai Popescu a deschis scorul, pentru ca Adam Nemec si Dan Nistor sa reuseasca in ultimele 15 minute cate o dubla.

Sursa foto: Facebook Dinamo