Astra 4-1 Pandurii! Astra urca pe locul 2 in clasament, la 7 puncte in spatele Stelei!

Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Noiembrie 2012, 20:20
Data actualizarii: Duminica 25 Noiembrie 2012, 22:29

Astra 4-1 Pandurii | Astra Giurgiu a facut scor cu Pandurii lui Grigoras. In repriza a doua, oltenii au cazut psihic si au incasat trei goluri in 10 minute.

Min 57: GOOOOOL Astra! Fatai inscrie dupa un sut la coltul lung

Min 54: GOOOOOL Astra! Budescu executa PERFECT o lovitura libera! Mingote se uita neputincios cum mingea trece la vinclu

Min 48: GOOOOOOL Astra! Distefano centreaza perfect din corner pentru Muresan, care se inalta si pune capul pentru 2-1

Min 43: GOOOOOL Pandurii!  Maxim inscrie dupa o greseala de marcaj a lui  Morais

Min 21: Distefano suteaza la cativa centimetri de poarta lui Mingote. Astra a fost foarte aproape de golul 2

Min 15: Jucatorii Astrei cer penalty la interventia lui Vlad Alexandru

Min 8:GOOOOOL!  Astra deschide scorul prin Seto!

Astra si Pandurii asteapta orice pas gresit al Stelei pentru a da lovitura intr-un sezon in care Dinamo, Rapid si Cfr Cluj sunt iesite momentan din lupta pentru titlu. Meciul dintre locul 2 si locul 3 din Romania va fi unul pe viata si pe moarte.

Astra Giurgiu a batut in ultimele doua intalniri directe. Pandurii au reusit ultimele puncte cu Astra in 2011, cand au batut cu 1-0 la Targu Jiu. Astra este pe val dupa victoria cu CFR Cluj si viseaza la un rezultat mare in aceasta seara.

Astra: Lung - Barboianu, Gaman, A. Muresan, Morais - Distefano, Seidu Yahaya, Seto, De Amorim - C. Budescu, Fatai
Rezerve: Gavrilas, Ben Youssef, Tembo, Bukari, M. Ivanovski, Matel, Vadrariu