Andone surprinde dupa infrngerea cu CFR, scor 0-2: "A fost un accident!" Un nou atac la Mutu: "Nu ma analizeaza el pe mine!"

Ioan Andone Dinamo Superliga
Data publicarii: Luni 21 Noiembrie 2016, 23:04
Data actualizarii: Luni 21 Noiembrie 2016, 23:07

Dinamo 0-2 CFR / Dinamo a pierdut in Stefan cel Mare, iar fanii i-au cerut din nou demisia lui Ioan Andone.

Antrenorul dinamovist sustine ca a fost doar un accident si promite o alta fata a echipei in perioada urmatoare. Andone nu l-a uitat nici pe Mutu, care declarase ca va face o analiza a rezultatele antrenorului in perioada urmatoare.

"A fost un accident, asa consider. Am intalnit si o echipa bine organizata defensiv, dar noi suntem de vina. Am avut meciul in mana. Nu au fost ei mai buni ca noi. Daca intram cu gol la pauza era altceva. Am pierdut din cauza precipitarii si ne-am pierdut increderea in noi. Noi stim ce avem de muncit, jucatorii accepta rigorile si pregatirea mea. Se intampla si accidente din astea. am primit gol repede, am avut sansa de a face 1-1 si 2-1, dar nu am facut. Nu a fost seara noastra. Am avut 5 meciuri bune, am inscris in 15 goluri in 5 meciuri si doua reprize de prelungiri.

O sa tot fim contestati pana cand nu o sa fim pe primele doua locuri. Asta e Dinamo, se vrea performanta. Dar suporterii sa inteleaga ca suntem seriosi si muncim in fiecare zi pentru asta. Avem jucatori seriosi, nu avem probleme cu golaneli. O sa vina meciul cu Voluntari cand trebuie sa inscriem goluri si sa castigam meciul.

O sa analizez cu domnul Negoita, cu Mutu nu, cu domnul Negoita discut treburile astea. Mutu are experienta ca jucator, dar nu ca director. A venit sa invete, asta era ideea. E greu sa ma analizeze el pe mine. E treaba lui ce analizeaza el. Eu stiu sa ma analizez pe mine, sa analizez echipa si ce analizez cu domnul Negoita. Noi vrem aceleasi lucruri la Dinamo, daca el nu vrea e problema lui. Eu zic ca e in echipa cu mine, o sa vedem la sfarsit cum se va termina. In vara tragem linie. Asa e si in contract, toate lucrurile vor fi analizate. Si in iarna tragem o linie, asa e normal. Eu mai cred in titlu, poate zice lumea ca sunt nebun. Trebuie sa-i fac si pe jucatori sa creada", a declarat Ioan Andone.