Golul senzational al lui Takayuki ii aduce un punct Astrei, in 10 oameni, cu Pandurii: 1-1 | Victorie mare pentru Ceahlaul cu 2-0 la Brasov

21:13 09 Apr

FINAL: Pandurii 1-1 Astra. Cordos a deschis scorul in minutul 69, cu o lovitura de cap, iar Astra a reusit sa egaleze prin Takayuki, in minutul 87. Astra a jucat cu un om in minus, din minutul 22, dupa eliminarea lui Spataru.

21:09 09 Apr

Min 92. Sut superb al lui Eric de la 20 de metri, respinge fantastic Silviu Lung Jr.

21:04 09 Apr

Min 87. GOOOOOOL senzational reusit de Takayuki de la 17 metri, sub bara! 1-1 la Tg. Jiu

20:46 09 Apr

Min 69. Goooool Pandurii! Cordos deschide scorul cu o lovitura de cap din 7 metri. 1-0 in fata Astrei.

20:29 09 Apr

Min 51. Dan Nistor trage puternic de la distanta, Silviu Lung Jr. respinge in corner

20:06 09 Apr

0-0 la pauza intre Pandurii si Astra, meci dominat de Pandurii pana acum, mai ales dupa ce Spataru a fost eliminat.

19:40 09 Apr

Min 22. Spataru a fost eliminat de la Astra, dupa o intrare cu talpa asupra unui adversar

19:18 09 Apr

Min 1. A inceput meciul de la Tg. Jiu dintre Pandurii si Astra

19:08 09 Apr

FINAL la Brasov! Victorie uriasa pentru Ceahlaul, care inca mai spera la salvarea de la retrogradare. Achim si Popadiuc au marcat, in timp ce Gabi Matei a fost eliminat.

18:49 09 Apr

PANDURII - ASTRA, 19:15. Echipele de start

Pandurii: Gliwa - Ungurusan, Cordos, Vasiljevici, Momcilovici - Elton, P. Anton - Buleica, D. Nistor, Radut - Matulevicius

Astra: Lung Jr. - Rus, Gaman, Yahaya, J. Morais - Takayuki, Florescu - Chitu, Budescu, Spataru - Fatai

18:40 09 Apr

MIN 70: GOL CEAHLAUL! Popadiuc majoreaza diferenta!

17:12 09 Apr

Min 11. GOOOOL! Achim deschide scorul pentru Ceahlaul.

Min 10. Gabi Matei este eliminat dupa ce a facut penalty din postura de ultim aparator. La reluare insa nu pare un fault prea clar.

16:48 09 Apr

Azi se disputa trei meciuri din Liga I! De la 17:00 e FC Brasov - Ceahlaul, meci de lupta pentru salvare pentru nemteni.

Echipele de start:

FC Brasov: Fl.Iacob - G.Matei, Novakovic, L.Goian, Cr.Ganea - Leko, Juric, Zlomislic, Aganovic - Constantinescu, L.Ganea

Rezerve: Mutu, Novak, Artjunin, Moraru, Ciocalteu, Becum, tara

Ceahlaul: Calancea - Al.Ichim, Markovic, Wellyson, Tabacariu - Chitosca, Popadiuc, Al.Achim, Stefanescu - Chirieletti, Carjan

Rezerve: Jovic, Gorea, V.Balint, Kneif, Gheorghiu, Margina, Draghiceanu

De la 19:15 Pandurii - Astra, iar de la 21:30 Steaua - Petrolul.

00:03 09 Apr

Clasamentul dupa Rapid 1-2 Tg. Mures! AICI ai toate fazele meciului!

21:19 08 Apr

"Crestem, suntem pe un drum foarte bun, sper sa o tinem tot asa. Nu ne este teama de nimeni, se joaca din trei in trei zile, ne obisnuim. Sunt multumit", a declarat Hagi dupa meci, la DigiSport.

21:07 08 Apr

Final de meci la Viitorul - Gaz Metan. Trupa lui Hagi castiga cu 1-0 si ajunge pe 7 in campionat, la un punct de Dinamo.

20:44 08 Apr

Min 71. GOOOOOOL BONILLA! Viitorul deschide scorul, urca pe 7 in acest moment si este la un singur punct de Dinamo in clasament.

20:36 08 Apr

Min 64. Cea mai importanta ocazie a reprizei secunde ii apartine lui Mitrita, care trage de la 20 de metri la coltul scurt, dar Plesca a intervenit perfect.

Min 45 +1. Final de repriza.

Min 45. Mitrea trage pe langa poarta de la 20 de metri.

19:49 08 Apr

Min 33. Elton trage mult peste poarta de la marginea careului

19:37 08 Apr

Min 22. Sut foarte slab trimis de Banel la 15 metri de poarta, cu piciorul stang

19:28 08 Apr

Min 13. Sansa uriasa de gol pentru Viitorul. Banel deviaza cu noroc o minge in careu care ajunge la Bonilla, fata in fata cu portarul advers, dar acesta trage peste poarta.

19:23 08 Apr

Ca tot vine meciul Rapidului de la 21:30, un quiz pentru fanii nascuti la inceputul anilor 90. Pe cati dintre oamenii astia ii recunoasteti?

Una dintre echipele de titlu ale giulestenilor, cu Pancu, Nanu, Lupu, Iencsi, Constantinovici, Bundea, Mohora sau Cezar Zamfir. :)

19:15 08 Apr

Min 1. A inceput partida de la Chiajna dintre Viitorul si Gaz Metan Medias

19:05 08 Apr

VIITORUL - GAZ METAN, 19:15 | ECHIPELE DE START

VIITORUL: Albut - Hodorogea, Tiru, Mamele, Mitre - Benzar, Nedelcu, Pana - Nicolita, Bonilla, Mitrita

GAZ METAN MEDIAS: Plesca - Cretu, Abrudan, Muth, Buzean - Velazquez - Al. Munteanu, Elton, Todea, Llullaku - Roman

18:56 08 Apr

Final de meci la Botosani. Victorie clara, 3-0. Chiajna a jucat din minutul 24 in 10 oameni. Botosaniul obtine prima victorie din 2015, Chiajna tremura din nou de frica retrogradarii.

18:38 08 Apr

Min 75: GOOOL Botosani! Hadnagy inscrie al 3-lea gol al Botosaniului! Gazdele scapa pe contraatac, 4 contra 1, Batin ii trimite perfect lui Hadnagy, care nu poate rata!

18:17 08 Apr

Min 56: GOOOL Botosani! Nelut Rosu inscrie dupa o greseala incredibila a jucatorilor Chiajnei! Martins a incercat sa impinga mingea cu capul in bratele lui Matache, insa mingea l-a depasit pe portar si l-a lasat pe Rosu singur cu poarta goala. Reluarile arata ca Martins a fost impins de Nelut Rosu inainte sa loveasca balonul!

18:08 08 Apr

Min 49: GOOOL Botosani! Vasvari inscrie cu un sut superb de la marginea careului, Matache nu a avut nicio sansa! Executie de 5 stele a lui Vasvari!

17:36 08 Apr

Bordeianu nu mai ramane in teren decat pana in minutul 40 dupa penalty-ul ratat! Grozavu il baga in teren pe Vasvari in locul sau! Imediat dupa iesirea din teren, mijlocasul e surprins in lacrimi, pe margine!

Captura: Dolce Sport
17:28 08 Apr

Min 25: Bordeianu executa lovitura de la 11 metri, mult peste! Mingea s-a dus la cativa metri pe deasupra portii lui Matache!

17:26 08 Apr

Min 24: Acsinte intra in careu si e faultat de Musat, Hategan da penalty si eliminare! Chiajna ramane in 10!

17:11 08 Apr

Echipele de start la Botosani - Chiajna:

Botosani: Curileac - Patache, Tincu, Ngadeu, Acsinte - Croitoru, Bordeianu, Rosu, Martinus - Hadnagy, Ngankam
Rezerve: Lazar, Codoban, Vasvari, Faug, Danci, Ivanovici, Batin

Chiajna: Matache - Musat, Maftei, Martins, Bucurica - Purece, Lovin, Boldrin, Serediuc - Florea, Dina
Rezerve: Ramniceanu, Dragarski, Vagner, Grigorie, Bragaric, Lung, Stan

23:33 07 Apr

Cum arata clasamentul Ligii I in acest moment

23:26 07 Apr

Min 90. Final: CSMS Iasi 1-0 Dinamo. Bole a marcat unicul gol al meciului, iar Dinamo ajunge la patru meciuri la rand fara victorie

23:10 07 Apr

Min 78. Manchado a fost dus cu ambulanta la spital

23:08 07 Apr

Min 77. Ovidiu Marc intra in locul lui Machado

23:06 07 Apr

Min 74. Machado are probleme mari la picior, dupa ce a alunecat si a cazut. Stoican il va schimba

23:01 07 Apr

Min 70. Cosmin Matei trimite pe centrul portii din lovitura libera de la 18 metri.

22:38 07 Apr

22:18 07 Apr

Min 45+1 Pauza.

22:17 07 Apr

Min 45. Bole are inca o sansa de gol, dar trage in plasa laterala de la 12 metri de poarta

22:11 07 Apr

Min 38. Rotariu cade in careu, dupa ce este impiedicat, dar centralul nu da penalty.

22:07 07 Apr

Min 35. Inca o sansa de gol pentru CSMS Iasi! Ciucur intra in careu, e la 5 metri de poarta, intoarce pentru Onduku, blocat in momentul sutului.

21:52 07 Apr

Min 19. GOOOOOOOL CSMS IASI! Bole deschide scorul dupa erori in lant in apararea lui Dinamo. 1-0 pentru Iasi cu Dinamo

21:49 07 Apr

Minutul 16. Destul de multi spectatori la meci, insa nicio ocazie de poarta pana in acest moment.

21:39 07 Apr

Min 1: A inceput meciul de la Iasi!

21:32 07 Apr

Fanii lui Dinamo nu asteapta nici macar inceputul meciului pentru a-l contesta pe Flavius Stoican. Din sectorul ultrasilor veniti de la Bucuresti se striga puternic 'Demisia!'

21:29 07 Apr

Cum arata clasamentul din Liga I inainte de CSMS Iasi - Dinamo:

21:10 07 Apr

Min 93: Final de meci la Cluj. CFR castiga al doilea meci la rand si face 18 puncte. In acest moment, e la 9 distanta de locurile care permit salvarea de la retrogradare!

21:04 07 Apr

Min 90: 3 minute de prelungire pentru jocul de la Cluj!

Min 87: Sut puternic al lui Hamroun din lovitura libera, de la 30 de metri, Minca respinge pana la Miselaricu, a carui finalizare e insa slaba.

21:03 07 Apr

Min 83: Jakolis centreaza de pe partea dreapta, mult prea tare.

21:02 07 Apr

Min 80: Petrucci primeste si el 10 minute din partea antrenorului Dican. Italianul ii ia locul lui Veres!

21:01 07 Apr

Min 78: Miron e accidentat si nu mai  poate continua, intra Miselaricu in locul sau.

21:00 07 Apr

Min 77: Minge pentru Tudorie, aflat in pozitie buna, continuarea nu aduce panica la poarta lui Minca.

Min 75: Gradinaru intra si el la Otelul, iese Iorga.

20:50 07 Apr

Min 74: Tatar intra la Otelul in locul lui Cucu. Prima modificare facuta de Florin Marin.

20:49 07 Apr

Min 70: Chanturia ii ia locul lui Tiago Lopes la CFR!

Min 68: Sut cernat de la aproape 25 de metri, Minca da ce are mai bun in el si scoate in corner!

20:42 07 Apr

Min 64: Abraham scoate excelent la lovitura de cap a lui Carp, dupa un corner al CFR-ului!

20:40 07 Apr

Echipele de start pentru CSMS Iasi - Dinamo:

HAI DINAMO!A mai r?mas doar o or? pân? la startul meciului CSMS Ia?i – FC Dinamo Bucure?ti, programat la ora 21.30, pe...

Posted by FC DINAMO BUCURESTI on Tuesday, April 7, 2015
20:33 07 Apr

Min 57: GOOOL CFR! Tade inscrie cu un sut din 10 metri, dupa o actiune a lui Larie! 1-0 pentru CFR!

20:30 07 Apr

Min 55: Camora centreaza in careu pentru Tiago, portughezul reia pe langa! Ocazie importanta a CFR-ului!

19:55 07 Apr

Min 29: Tade intra in careu, dar isi inchide unghiul si nu reuseste sa ii mai paseze lui Dore, aflat in pozitie buna.

19:38 07 Apr

Min 19: Centrare a lui Popescu de pe partea stanga, in 8 metri, cap Tudorie, peste. Atacantul Otelului era in pozitie excelenta!

19:36 07 Apr

Min 11: Hamroun dribleaza la marginea careului, dar continua slab!

19:32 07 Apr

Min 6: Sut Dore de la distanta, Abraham intervine spectaculos si salveaza! Ramane 0-0!

19:01 07 Apr

Echipele de start pentru CFR - Otelul:

CFR Cluj: Minca - Jakolis, Larie, Carp, Camora - Lopes, Veres, Muniru, Paul - Tade, Dore
Rezerve: Amadio, Ene, Tinc, Petrucci, Deac, Chanturia, Negrut

Otelul: Abraham - Murgoci, Miron, Cucu, Popescu - Tavares, Sissoko - Iorga, Cernat, Hamroun - Tudorie
Rezerve: Hotoboc, Tatar, Stoian, Popa, Gradinaru, Milea, Miselaricu

18:58 07 Apr

VEZI AICI CLASAMENTUL

Ce meciuri se mai joaca:

18:56 07 Apr

FINAL DE MECI: CSU CRAIOVA 3-0 U CLUJ! Oltenii mai urca un loc in clasament si trec pe trei, depasind Petrolul. Au ajuns la 19 meciuri fara infrangere, consecutive. U Cluj ramane pe 14, cel putin pana la meciul Rapidului, de miercuri.

18:36 07 Apr

Min 76. Tarnacop trimite cu exteriorul pentru Baluta, care trimite putin pe langa poarta ardelenilor!

18:31 07 Apr

Min 70. GOOOOL CRAIOVAAA! Nuno Rocha inscrie din nou! Pasa lui Brandan, sut plasat din 14-15 metri, la coltul lung! 3-0!

18:21 07 Apr

Min 61. Vatajelu incearca un sut din partea stanga, mingea se duce direct in bara transversala!

18:18 07 Apr

Min 55. Ratare mare a Craiovei: Nuno Rocha pleaca din offside, ramane singur cu portarul, dupa care incearca un lob, care se duce putin pe langa stalpul portii lui Veselovsky!

17:44 07 Apr

Min 41. GOOOL CRAIOVA! 2-0 pentru olteni, dupa ce Nuno Rocha trimite din cadere, cu capul, de la 7 metri! Centrarea i-a apartinut lui Tarnacop!

17:40 07 Apr

Min 38. Madsoooon! Trimite cu siretul o minge din afara careului, care se duce putin peste transversala!

17:26 07 Apr

Min 23. GOOOL CRAIOVA! Bawab inscrie de la 14 metri, cu un sut la coltul lung, in plasa laterala! 1-0!

17:18 07 Apr

Min 14. Castillion avanseaza in stanga, intra in careu si cade. Nu a fost fault, nu se da nimic.

17:12 07 Apr

Min 9. Cartonas rosu! Brandan a fost calcat de Ceppelini direct pe tibie, jucatorul de la U Cluj este eliminat!

17:01 07 Apr