48 de ore de FOC la Steaua! La ce ii supune Stoichita pe jucatori inainte de derby si de ce un stelist va dormi in fata Giulestiului o noapte :)

Steaua Rapid Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 27 Aprilie 2012, 18:46
Data actualizarii: Vineri 27 Aprilie 2012, 18:46

RAPID - STEAUA, duminica ora 21.30, LIVE text pe www.sport.ro si m.sport.ro

Prezent la BRD Nastase Tirciac Trophy, Martinovic a si uitat cand joaca meciul cu Rapid. Daca ar fi dupa el, ar trebui sa doarma o noapte la stadionul Giulesti :)

"Maine jucam cu Rapid, sper sa luam cele trei puncte si sa mergem mai departe spre titlu. Sunt importante aceste trei puncte, dar nu sunt si decisive."

"Mai sunt 21 de puncte in joc si totul e posibil. Mai ales ca se vede ca se poate pierde si in fata unor echipei mai mici."

"In ce sens sa imi fie frica de Rapid? Mie nu mi-e frica de nimeni. Da, avem respect, dar mergem acolo fara frica sa luptam si care e mai bun sa castige."

"Se aseamana puţin atmosfera din Giulesti cu ce se intampla in Serbia. Dar puţin, pentru ca in Serbia este altfel, aproape cum am avut noi pe Arena Nationala. "

"Aici un stadion micut, recunosc ca e o atmosfera buna, dar noi am trecut si peste meciuri cu atmosfera si mai ostila.", a declarat Martinovic.

Stoichita ii va baga pe jucatori intr-un program de foc in urmatoarele 48 de ore. Steaua intra in cantonament , iar fotbalistii vor viziona toate meciurile cu Rapid:

"Vom intra in cantonament si avem timp doua zile sa vedem ce si cum joaca Rapidul. Dar stim in mare pentru ca am jucat de multe ori impotriva lor. Noi stim tot despre ei, ei stiu tot despre noi. Cred ca vom castiga cu 1-0."

 

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!